Czy Beyonce ukradła piosenkę swojej chórzystce?

przejdź do komentarzy

Wielkiej pani wolno więcej?

beyonce beyonce/© YouTube
Beyonce (34 l.) dumnie nosi tytuł najbardziej wpływowej kobiety na świecie i piosenkarki, która zdobyła 17 nagród Grammy i sprzedała ponad 118 milionów albumów. Jest również druga strona medalu - mowa o licznych zarzutach pod adresem żony Jaya Z (45 l.), które dotyczą kradzieży piosenek, pomysłów, kopiowania wizerunku czy plagiatów.

W 2011 Anne Teresa De Keersmaeker, światowej sławy choreografka, oskarżyła Beyonce o kradzież układu tanecznego, który wokalistka wykorzystała w piosence Countdown.

To jest kradzież. Wzięli elementy z "Achterland" i "Rosas danst Rosas". To trochę grubiańskie z ich strony. Nawet nie chciało im się tego zatuszować. Myśleli, że mogą to zrobić, bo to słynne dzieła. Nic o tym nie wiedziałam. Nie jestem wściekła, ale to jest plagiat. Czy czuję się zaszczycona? Widziałam to w wykonaniu miejscowych dzieci, co było o wiele piękniejsze - mówiła w 2011 roku Anne Teresa De Keersmaeker.


Dzisiaj Ahmad Lane pozywa diwę o 7 milionów dolarów odszkodowania za kradzież numeru XO. Podobno Ahmad dała Beyonce próbkę swojego numeru, a ta bezczelnie go skopiowała i stworzyła własny przebój w oparciu o usłyszaną piosenkę.

Ciężko będzie wygrać w sądzie z najbardziej wpływową kobietą na świecie?
Beyonce oskarżona o PLAGIAT!

Beyonce oskarżona o PLAGIAT!

Beyonce oskarżona o PLAGIAT!

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!