Danuta Szaflarska obchodzi dziś setne urodziny

przejdź do komentarzy

"Danutko, błagam, idź wolniej, pamiętaj, że grasz starą kobietę."

danuta szaflarska danuta szaflarska/© KAPiF
Na pewno wszyscy kojarzycie sympatyczną aktorkę, z uśmiechem na twarzy, który udziela się otoczeniu. Trudno uwierzyć, że ta czynna zawodowo kobieta kończy dziś 100 lat!

Danuta Szaflarska miała być lekarką, myślała też o studiach w szkole handlowej. Ostatecznie wybrała aktorstwo, do czego podobno namówili ją koledzy.

Warunki miała znakomite. Uroda, talent, charyzma. Szaflarska zawsze przyciągała spojrzenia i przykuwała uwagę widzów.

Popularność przyniosły jej role w Zakazanych piosenkach oraz Skarbie - filmach zrealizowanych tuż po wojnie. W kolejnych latach Szaflarską można było oglądać w takich filmach jak Ludzie z pociągu, Dolina Issy, Korczaku czy w Pożegnaniu z Marią.

Pracująca z aktorką reżyserka, Dorota Kędzierzawska, wspomina w rozmowie z onetem.pl współpracę na planie filmu Pora umierać.

Pamiętam, jak kręciliśmy scenę, w której pani Danuta, z filiżanką gorącej herbaty, wchodzi po dość stromych schodach. Aktorce towarzyszył pies, filmowa suczka Fila. Pies oczywiście na początku wyprzedzał panią Danutę. Więc - pędził pies i pędziła pani Danuta. Po piątej czy szóstej próbie poprosiłam aktorkę, by szła wolniej. W końcu powiedziałam: Danutko, błagam, idź wolniej, pamiętaj, że grasz starą kobietę - opowiada reżyserka.


Pani Danucie życzymy dobrego zdrowia, uśmiechu i dobrych ludzi wokół niej.
Danuta Szflarska obchodzi dziś setne urodziny

Danuta Szflarska obchodzi dziś setne urodziny

Danuta Szflarska obchodzi dziś setne urodziny

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!