Dieta gorsetowa Kim Kardashian w ogniu krytyki

przejdź do komentarzy

Gorsety nie są obojętne dla zdrowia!

kim kardashian kim kardashian/© Fame/Flynet
Bielizna korygująca, a w szczególności mocno ściskające talię gorsety to sposób na pozbycie się efektu oponki.

Istnieje nawet coś takiego jak "dieta gorsetowa". Polega ona na odpowiednio długim noszeniu gorsetu, co - zdaniem promotorów takiego stylu odchudzania - prowadzi do zmniejszenia objętości żołądka. Osoba nosząca gorset ma według tej teorii szybciej czuć sytość i rezygnować z większych porcji. Unika też potraw ciężkostrawnych i wzdymających, po których w gorsecie... trudno wytrzymać. Efekt? Chudnięcie.

Fanką tego sposobu modelowania talii Kim Kardashian. Wcześniej o gorsecie pisała jej siostra Khloe Kardashian. A o innych wielbicielkach tej metody pisaliśmy my - o tutaj.

Tymczasem eksperci biją na alarm. Według dietetyków dieta gorsetowa jest niezdrowa, bo uciskanie narządów wewnętrznych nie sprzyja ich kondycji i upośledza ich pracę. Nosząc przez długi czas ciasny gorset można się nabawić problemów z oddychaniem i bolesnych skurczów.

- Twoje narządy potrzebują miejsca! - mówi Shanna Israel w rozmowie z Radar Online.

Co na to Kim i pozostałe zwolenniczki tego sposobu odchudzania? Znając życie, będą miały te słowa w głębokim poważaniu. Skoro są ludzie, którzy połykają jaja tasiemca, by schudnąć, dieta gorsetowa to przy takich eksperymentach pikuś...
Dieta gorsetowa Kim Kardashian w ogniu krytyki

Dieta gorsetowa Kim Kardashian w ogniu krytyki

Dieta gorsetowa Kim Kardashian w ogniu krytyki

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!