Donatan o współpracy z Marylą: Byłem upierdliwym chamem

przejdź do komentarzy

Artystka nie pozostawała dłużna.

donatan donatan/Newseria, Youtube
Donatan słynie z tego, że potrafi wyławiać prawdziwe perełki. Ola Ciupa, Luxuria Astaroth, czy Cleo zaistniały tak naprawdę dzięki niemu. Tym razem producentowi trafiła się współpraca z gwiazdą dużego formatu. Teledysk do kawałka Pełnia z Marylą Rodowicz zobaczyło już prawie 2,5 mln widzów.

Donatan udzielił właśnie wywiadu agencji Newseria Lifestyle, w którym zdradził, jak przebiegała współpraca:

– Podczas pracy byłem tak samo upierdliwym chamem, jakim jestem na co dzień. Maryla mnie zaskoczyła, bo również jest upierdliwa. Jest osobą bardzo dbającą o szczegóły. W związku z tym na planie teledysku światełko, które było skierowane na nią, musiało być odpowiednio dostrojone. Różne ujęcia z nią musiały być odpowiednio przeprowadzone, co mnie osobiście bardzo odpowiada, bo szanuję artystów, którzy mają pomysł na siebie i wiedzą, w jaki sposób chcą wyglądać, czy to w nagraniach muzycznych, czy to w teledyskach.


Donatan był zaskoczony, że Maryla sama planuje swoją pracę:

– Kiedyś uważałem, że w otoczeniu osoby, która odnosi duży sukces, pojawiają się menadżerowie, osoby, które coś za nią robią, zostawiając tej osobie tylko wąski wycinek pracy. Jest to nieprawdą. Idąc za namową Maryli, dalej zajmuję się więc wszystkim, od scenariuszy, przez muzykę, realizację, aż po promocję i dystrybucję. Jeżeli sam artysta, twórca, nie będzie pilnował dookoła siebie wszystkich tych rzeczy, to nikt za niego tego nie zrobi. Praca menadżera czy każda inna jedynie, co może zrobić, to spieprzyć coś.


Dodał, że praca z Rdowicz to dla niego swego rodzaju wyróżnienie:

– W mojej ocenie Maryla jest barwną ikoną naszej sceny. Jej 700 lat bytności na scenie determinuje ją do tytułu osoby, z którą chciałem zrobić utwór. Słuchali jej moi rodzice, rodzice moich rodziców i dziadkowie moich dziadków, w związku z czym dla mnie to zaszczyt pracować z nią. Utwór „Pełnia” ukazuje Marylę w zupełnie innym obliczu, na nowoczesnym bicie, gdzie ona odnajduje się jak ryba w wodzie. Pokazuje też, że ja, młody, skromny producent jestem w stanie coś wyprodukować dla takiej wielkoformatowej gwiazdy.


Jak oceniacie efekt końcowy?

 
Donatan o Maryli: Zaskoczyła mnie

Donatan o Maryli: Zaskoczyła mnie

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!