Donatan opowiada o nowym projekcie (VIDEO)

przejdź do komentarzy

Płyta będzie zupełnie inna od Równonocy - zapowiada producent.

donatan donatan/YouTube/Facebook
Donatan - jak sam o sobie pisze na Facebooku – producent, tekściarz, oświetleniowiec, hodowca kalarepy przygotowuje materiał na nową płytę. Jego ostatni projekt: Równonoc odniósł ogromny sukces.

W jego teledyskach pojawiła się również modelka, która dzięki nim stała się bardzo popularna - Luxuria Astaroth.

Donatan dokonał czegoś, na co wcześniej nikt nie wpadł – połączył słowiański folk z rapem. I tak powstała wyjątkowa płyta. Jak do tego doszło?

- Dwa czynniki miały na to wpływ. Po pierwsze byłem już znudzony tym, że korzystamy z tej amerykańskiej muzyki i ze wszystkiego co nam zachód przyniesie. To jest takie wychwalane przez nas, a nasza kultura, która jest taka bogata, piękna i ciekawa jest gdzieś tam zapomniana. Więc pomyślałem, co by było gdyby połączyć taki bęben typowo rapowy z brzmieniem naszym folkowym, zwłaszcza, że wydawało mi się, że to co jest nasze powinno nam być bliższe, bo gdzieś tam w genach mamy zakodowane tego typu rzeczy i wygląda na to, że tak jest - powiedział Donatan na wideoczacie dla serwisu Eska.pl.

Potwierdził również, że przygotowuje nowy materiał. Jego kolejny projekt będzie jednak daleki od folku.

- Będzie to odjazd zupełnie w inną stronę. To będzie ciężka płyta, tak naprawdę nie dla każdego. I myślę, że nie zaprosicie mnie po wydaniu tej płyty do siebie - stwierdził.

Na razie nie zamierza zdradzić kogo zaprosił do współpracy. Zachęca jednak do współtworzenia płyty. Zapewnia, że fani zostaną zaangażowani do projektu:

- Ja zadaję pytania, które są tak naprawdę jakimś studium natury ludzkiej i na podstawie tego ja buduję coś, co chciałbym przekazać muzycznie. Na tym etapie rozmawiam z ludźmi i zbieram po kawałeczku to, co będzie na tej płycie.

W jego nowym projekcie pojawią się wykonawcy, których nie było na Równonocy.

Zachęcamy do obejrzenia całego wywiadu i przypomnienia sobie utworów z Równonocy.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!