Donieśli na Dodę do prokuratury!

przejdź do komentarzy

Twierdzą, że znieważyła Biblię. Grozi jej kara dwóch lat więzienia.

doda doda/ © KAPiF
Doda doigrała się. Tylko czy poniesie karę za opowiadanie głupot nie z tej ziemi? To się dopiero okaże - portal Gazeta.pl dowiedział się, że Ryszard Nowak, Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektam, złożył przeciw niej zawiadomienie do Prokuratora Generalnego.

Jego zdaniem Rabczewska znieważyła Biblię mówiąc w wywiadzie opublikowanym 3 sierpnia przez Dziennik:

Wierzę w to, co nam przyniosła matka Ziemia i co odkryto podczas wykopalisk. Są na to dowody i ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła
- powiedziała zapytana o swój stosunek do Biblii.

- Naszym zdaniem z wypowiedzi tej wynika, że w opinii Rabczewskiej autorami Biblii byli alkoholicy i narkomani. Religioznawca, z którym się konsultowaliśmy, jest zdania, że piosenkarka popełniła przestępstwo, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej i obrażając uczucia religijne m.in. chrześcijan i Żydów - mówi Nowak, cytowany przez wp.pl.

Za obrażanie uczuć religijnych innych osób, publiczne znieważanie przedmiotów czci religijnej lub miejsc przeznaczonych do publicznego wykonywania obrzędów religijnych Dodzie grozi do dwóch lat więzienia!

Zobaczymy, jak sprawa się zakończy. Póki co Rabczewska nie chciała skomentować całej sprawy. Jej menedżerka powiedziała, że Doda "ma ważniejsze rzeczy na głowie".

Doda

Doda

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!