Dorota Wellman ostro o Agacie Dudzie: Milcząca kukła!

przejdź do komentarzy

Dlaczego dziennikarka w ten sposób zaatakowała Pierwszą Damę?

dorota wellman dorota wellman/KAPiF
Dorota Wellman (55 l.) nie kryje swoich poglądów w sprawie nowej ustawy antyaborcyjnej. Popularna prezenterka udzielając wywiadu Super Ekspresowi, zaatakowała Agatę Dudę (44 l.), za bierną postawę w obliczu zagrożenia wynikającego z kontrowersyjnego projektowi.

Zobacz więcej: Dorota Wellman: Nieźle wszystkich zaskoczę

Według dziennikarki, Pierwsza Dama źle spełnia swoją funkcję, ponieważ nie potrafi postawić jasno swojej opinii na temat proponowanej ustawy.

Przypomnijmy przy tym, że Maria Kaczyńska, która kilka lat temu była na jej miejscu, ostro sprzeciwiła się proponowanym zmianom. Wtedy to żona Lecha Kaczyńskiego została zaatakowana przez Episkopat oraz księdza Tadeusza Rydzyka, który nazwał ją "wiedźmą".

Dziennikarka sugeruje przy tym, że:

Rola Pierwszej Damy, tak mi się wydaje, nie polega na noszeniu ładnych sukienek, dobrze dopasowanych, jak się ma taką sylwetkę. Nie polega też na tym, żeby jeździć gdzieś z mężem i go reprezentować, stać z tyłu i nie mówić nic. Rola Pierwszej Damy to rola niezwykle ważna, którą można cudownie wykorzystać dla ważnych, istotnych aspektów społecznych.


Ponadto twierdzi, że obowiązkiem Pierwszej Damy jest być głosem kobiet. Według niej, Agata Duda powinna wypowiedzieć się na temat proponowanej ustawy, zamiast jedynie towarzyszyć mężowi i być wiecznie "w tle".

Wellman powiedziała również, że żona Andrzeja Dudy:

Powinna odezwać się w tej sprawie, poprzeć kobiety, które niegdyś poparły jej męża, oddając na niego głos. Rolą Pierwszej Damy jest również wspomaganie osób potrzebujących, zwracanie uwagi na istotne sprawy, które dzieją się w tym kraju. Pierwsza Dama nie jest milczącą kukłą, która stoi i ładnie się uśmiecha! Pierwsza Dama ma swoje zadania. Tak uważam, że powinna pełnić swoją funkcję w tym kraju.


Nie zostawiła również suchej nitki na Annie Komorowskiej, twierdząc, że również ona nie wykorzystywała możliwości, jakie dawała jej funkcja Pierwszej Damy.

Zobacz więcej: USTAWA ANTYABORCYJNA - O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI?

Czy według Was Agata Duda powinna zabrać głos w sprawie proponowanej ustawy antyaborcyjnej?


Dorota Wellman ostro o Agacie Dudzie: Milcząca kukła!

Dorota Wellman ostro o Agacie Dudzie: Milcząca kukła!

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!