Dziś mija trzecia rocznica śmierci Michalea Jacksona

przejdź do komentarzy

Jak ten czas szybko płynie...

michael jackson michael jackson/© PR Photos
Choć wielu wydaje się jakby to było wczoraj, dziś mijają już trzy lata, od chwili, w której Michael Jackson zmarł w wyniku zatrzymania akcji serca.

Michael Joseph Jackson urodził się 29 sierpnia 1958 roku w Gary, w stanie Indiana. Na świecie pojawił się jako ósmy z dziesięciorga dzieci Katherine i Josepha Jacksonów. Karierę muzyczną zaczął wcześnie, bo już w wieku 7 lat, jako wokalista rodzinnego zespołu The Jackson 5. W 1971 roku Michael postanowił skupić się na karierze solowej. To właśnie wtedy na rynku zadebiutował jego album Got to Be There, a w kolejnych latach pojawiły się Off theeWall i bestsellerowy Thriller, dzięki któremu piosenkarz na stałe zapisał się w historii muzyki rozrywkowej.

Michael odszedł na zawsze równo trzy lata temu, 25 czerwca 2009 roku. Od dawna nie występował publicznie, ale w lipcu zamierzał powrócić na scenę z 12 koncertami w Londynie.

W listopadzie 2011 roku osobisty lekarz Jacksona Conrad Murray za nieumyślne zabójstwo piosenkarza został skazany na cztery lata pozbawienia wolności.


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!