Dziś rocznica urodzin Marilyn Monroe (FOTO)

przejdź do komentarzy

Gdyby żyła, miałaby dziś 85 lat.

marilyn monroe marilyn monroe/Cover
85 lat temu, 1 czerwca 1926 roku urodziła się Norma Jeane Mortenson, czyli Marilyn Monroe.

Ikona seksu, aktorka, modelka - kobieta szukająca spełnienia w wielu związkach, często przedstawiana jako nieszczęśliwa, samotna gwiazda.

Marilyn pierwszy raz za mąż wyszła w wieku 16 lat. Rozwód nastąpił po 4 latach. W połowie lat 40. zaczęła karierę modelki. Wtedy też obrała pseudonim sceniczny Marilyn Monroe. Pierwsze jej role były raczej słabo oceniane przez widownię. W 1949 roku Marilyn pozowała nago w sesji, która w 1953 roku ukazała się w Playboyu.

Status gwiazdy przyniósł jej film Mężczyźni wolą blondynki.

W 1952 roku po raz drugi wyszła za mąż, małżeństwo z baseballistą Joem DiMaggio nie przetrwało nawet roku. Kolejny związek to ślub z Arthurem Millerem. W tym małżeństwie Monroe dwukrotnie poroniła.

Marilyn Monroe cierpiała na bulimię, była uzależniona od alkoholu, nadużywała barbituranów. Cierpiała na depresję.

5 sierpnia 1962 roku została znaleziona martwa w swoim domu w Brentwood w Los Angeles. Według wyników sekcji zwłok przyczyną zgonu było przedawkowanie środków nasennych. Jednak przyczyny śmierci Marilyn wciąż budzą emocje i są przyczyną wielu spekulacji. Jej fani wspominają o romansie aktorki z prezydentem Johnem F. Kennedym i jego bratem Robertem. Wiele osób uważa, że Monroe była po prostu niebezpieczna z wiedzą, jaką posiadła podczas spotkań z obydwoma kochankami.

Jedno jest pewne - Marilyn została największą ikoną kina i popkultury XX wieku.
Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!