Dzisiaj Czarny Piątek. Gwiazdy protestują przeciwko nowej ustawie antyaborcyjnej

przejdź do komentarzy

Kto się przyłączył?

czarny protest czarny protest/Instagram:ostaszewskamaja_official,anjarubik
23 marca w całym kraju odbędzie się Czarny Piątek, protest przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Tym razem pod hasłem "Jedziemy na Warszawę", jednak w innych miastach również będą miały miejsce strajki. W warszawskiej demonstracji udział zadeklarowało już ponad 28 tysięcy osób.

Hanna Lis dołączyła do Czarnego Protestu: Jakim prawem politycy...

Poniedziałkowe posiedzenie Sejmowej Komisji Sprawiedliwość i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowało projekt "Zatrzymać aborcję". Zabiera on możliwość przerywania ciąży nawet w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Za obywatelskim projektem ustawy "Zatrzymać aborcję" opowiedziało się 16 posłów, przeciw było 9, nikt nie wstrzymał się od głosu. Nie dopuszczono do mównicy członków i członkiń organizacji pozarządowych obecnych na posiedzeniu. W następnej kolejności projektem zajmie się Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

Gwiazdy przyłączają się do Czarnego Protestu (FB, INSTA)

Udział w strajku deklarują również osoby publiczne, także te ze świata show-biznesu. Swój sprzeciw wyraziła już m.in. Maja Ostaszewska, która napisała w swoich mediach społecznościowych:

Zmuszanie kobiet do utrzymywania ciąży nawet wówczas kiedy badania prenatalne wykażą nieodwracalne zmiany płodu, brak szansy na przeżycie po urodzeniu, jak w przypadku bezczaszkowców, bezmózgowców, dzieci z organami na wierzchu, które po urodzeniu czeka umieranie w cierpieniu, jest nieludzkie. Czasem decyzja o przerwaniu ciąży jest również powodowana chęcią oszczędzenia cierpienia zniekształconemu dziecku. Tak patologiczna ciąża i poród, wiążą się ze śmiertelnym zagrożeniem także dla ciężarnej. Musimy mieć prawo wyboru. Te straszne zapisy będą prowadziły również do zaniechania wykonywania zaawansowanych, inwazyjnych badań prenatalnych często przecież ratujących zdrowie i życie dziecka (...)


Kochane dziewczyny, kobiety, mężczyźni! Sytuacja jest bardzo poważna. Musimy się zmobilizować. Przeciwstawić projektowi całkowitego zakazu aborcji, nawet w drastycznych wypadkach. Odłóżmy na bok spory, różnice. Każda/każdy z nas ma prawo do swojego odrębnego światopoglądu. Ale teraz musimy być razem! Zmuszanie kobiet do utrzymywania ciąży nawet wówczas kiedy badania prenatalne wykażą nieodwracalne zmiany płodu, brak szansy na przeżycie po urodzeniu, jak w przypadku bezczaszkowców, bezmózgowców, dzieci z organami na wierzchu, które po urodzeniu czeka umieranie w cierpieniu, jest nieludzkie. Czasem decyzja o przerwaniu ciąży jest również powodowana chęcią oszczędzenia cierpienia zniekształconemu dziecku. Tak patologiczna ciąża i poród, wiążą się ze śmiertelnym zagrożeniem także dla ciężarnej. Musimy mieć prawo wyboru. Te straszne zapisy będą prowadziły również do zaniechania wykonywania zaawansowanych, inwazyjnych badań prenatalnych często przecież ratujących zdrowie i życie dziecka. Jutro w piątek 23.03 musimy wspólnie zaprotestować. W 2016 udało nam się powstrzymać próbę zaostrzenia prawa antyaborcyjnego. Teraz też możemy to zrobic. Weźmy przyjaciółki, mamy, siostry, córki i bądźmy tego dnia razem. Panowie na Was też liczymy. Razem mamy wielką siłę! Jeśli nie możecie przyjechać do Warszawy, protestujcie w swoich miastach. Wejdźcie na strony @strajkkobiet i @dziewuchy_dziewuchom tam znajdziecie wszystkie informacje. Widzimy się o 16tej pod Sejmem! #JedziemyNaWarszawę #niedlazaostrzeniaustawyaborcyjnej #stoptheban #womensrights https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=452302558534971&id=100012656923751

Post udostępniony przez Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official)
Akcję wspierają również Anja Rubik, Michał Piróg, Karolina Korwin-Piotrowska, Anita Sokołowska, Joanna Koroniewska, Olivier Janiak.

Magdalena Boczarska, która niedawno została mamą napisała:

Jak wiecie sama jestem mamą i nigdy nie powiem, że aborcja jest ok! NIE JEST!! Podjęcie decyzji o niej jest wielką tragedią, ale czasami to jedyne humanitarne wyjście, by uniknąć wielkich cierpień.Jak wiecie sama jestem mamą i nigdy nie powiem, że aborcja jest ok! NIE JEST!! Podjęcie decyzji o niej jest wielką tragedią, ale czasami to jedyne humanitarne wyjście, by uniknąć wielkich cierpień. Nie chodzi tylko o zachowanie obowiązującego kompromisu w tych i tak trzech dramatycznych wypadkach (gwałt, zagrożenie życia matki czy wady genetyczne płodu), ale również o dostęp do diagnostyki prenatalnej. W tym pozostawienie lekarzom wolności działania! Realnym zagrożeniem, które niesie proponowana ustawa, jest strach lekarzy przed odpowiedzialnością karną za podejmowane decyzje. To będzie wielki dramat. Szczególnie w przypadku, kiedy ciąża i jej przebieg wiąże się ze śmiertelnym zagrożeniem dla życia matki i płodu. Nakaz rodzenia dzieci, które zaraz po porodzie umrą w ogromnych cierpieniach, też jest niewyobrażalnym okrucieństwem... Dlatego dzisiaj musimy wspólnie zaprostestować! To walka o podstawową ludzką godność! Niech Nas zobaczą i usłyszą!! Jeśli nie możecie stawić się dzisiaj o godz.16 pod Sejmem protestujcie w Swoich Miastach!! Wszystkie informacje na @strajk_kobiet i @dziewuchy_dziewuchom #czarnyprotest 🏴 #prochoice #womensrights #humanrights

Post udostępniony przez Magda Boczarska (@magda_boczarska)@ostaszewskamaja_official : Musimy się zmobilizować. Przeciwstawić projektowi całkowitego zakazu aborcji, nawet w drastycznych wypadkach. Odłóżmy na bok spory, różnice. Każda/każdy z nas ma prawo do swojego odrębnego światopoglądu. Ale teraz musimy być razem! Zmuszanie kobiet do utrzymywania ciąży nawet wówczas kiedy badania prenatalne wykażą nieodwracalne zmiany płodu, brak szansy na przeżycie po urodzeniu, jak w przypadku bezczaszkowców, bezmózgowców, dzieci z organami na wierzchu, które po urodzeniu czeka umieranie w cierpieniu, jest nieludzkie. Czasem decyzja o przerwaniu ciąży jest również powodowana chęcią oszczędzenia cierpienia zniekształconemu dziecku jak i matce. Tak patologiczna ciąża i poród, wiążą się ze śmiertelnym zagrożeniem także dla ciężarnej. Musimy mieć prawo wyboru. Te straszne zapisy będą prowadziły również do zaniechania wykonywania zaawansowanych, inwazyjnych badań prenatalnych często przecież ratujących zdrowie i życie dziecka. Jutro w piątek 23.03 musimy wspólnie zaprotestować. W 2016 udało nam się powstrzymać próbę zaostrzenia prawa antyaborcyjnego. Teraz też możemy to zrobic. Weźmy przyjaciółki, mamy, siostry, córki i bądźmy tego dnia razem. Panowie na Was też liczymy. Razem mamy wielką siłę! Jeśli nie możecie przyjechać do Warszawy, protestujcie w swoich miastach. Wejdźcie na strony @strajkkobiet i @dziewuchy_dziewuchom tam znajdziecie wszystkie informacje. Widzimy się o 16tej pod Sejmem! #JedziemyNaWarszawę #niedlazaostrzeniaustawyaborcyjnej #stoptheban #womensrights https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=452302558534971&id=100012656923751

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)


Dziecko to dar. Największy i najcenniejszy. Jestem matką i absolutnie sprzeciwiam się aborcji, ale nie wyobrażam sobie, że ktoś decyduje za mnie, za nas, w naprawdę ciężkich życiowych sytuacjach - pamiętajmy, że taka ustawa dotyczyć może każdej rodziny- urodzenie ciężko często śmiertelnie chorego dziecka, dziecka z gwałtu, ale też i brak możliwości usunięcia obumarłej ciąży. A co z diagnostyką prenatalną?! Każda z nas zgodnie z własnym sumieniem powinna mieć prawo do podjęcia tak trudnej decyzji. I każda z nas potem będzie ponosiła jej konsekwencje przez całe życie. Obyśmy nigdy nie musiały się znaleźć w takiej sytuacji, ale walczmy o swoje prawa najdłużej i najsilniej jak się tylko da!!! #czarnypiatek #wspierajcienasmezczyzni #niedlazaostrzeniaustawyaborcyjnej #strajkkobiet #strajkwszystkich #walczmyoswojeprawa #mojasprawa

Post udostępniony przez Joanna Koroniewska (@joannakoroniewska)Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (41): sortuj
 • avatar kozaczek
  gość 26-03-18, 11:10 cytuj
  To jest projekt obywatelski, a nie rządowy. To że o nim dyskutuja, nie oznacza że go wprowadza. Bo go nigdy w życiu nikt nie wprowadzi. Media nagłaśniają sprawę, bo to takie fajne, gwiazdy o tym mówią.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 26-03-18, 10:42 cytuj
  gość, 26-03-18, 00:27 napisał(a):

  No i dobrze - Twój wybór. I to o niego właśnie chodzi. A teraz wyobraź sobie odwrotną sytuację; nowa ustawa chce wprowadzić przymusowe usuwanie ciąży przy wykryciu wady płodu. Rozumiesz już dlaczego kobiety protestują?
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 26-03-18, 00:27 cytuj
  Urodziłam chore dziecko nie potrafiłam je usunąć. to znaczy że jestem nieodpowiedzialna Obyscie nigdy nie musieli czuć tego co ja wtedy
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 25-03-18, 21:41 cytuj
  Dwie pierwsze twarze tylko szkodzą akcji...
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość: xxx 25-03-18, 10:07 cytuj
  Głupie kretynki udają takie nowoczesne, a nie wiedzą kto tak naprawdę finansuje takie kampanie.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 17:39 cytuj
  Wpisy celebrytek świadczą o nieznajomości projektu. #BiałyPiątek
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 16:54 cytuj
  Jestem przerażona że kobiety chcą usuwać swoje dzieci :( to jest nie ludzkie. Każdy ma prawo do życia
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 16:40 cytuj
  "Nic dziwnego że jest coraz bardziej znieczulica wobec ludzi skoro ludzie popierają aborcję!! Latają po ulicach i mówią o usuwaniu ciąży :/:/ to jest bardzo przykre :("

  Powodzenia w wychowywaniu chorego dziecka SAMOTNIE, bo ani facet ci nie pomoże ani tym bardziej państwo. No o ile nie umrzesz podczas porodu bo to też jest możliwe.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 15:24 cytuj
  dano wam życie,które same chcecie odbierać nienarodzonym.
  wasze matki was urodziły,nie wyskrobały się,dzięki temu jesteście.żyjecie.
  czemu chcecie decydować za kogos czy ktoś ma prawo do życia?
  tłumaczenia typu,że chodzi o zagrożenie kobiet w ciąży stały sie wymuwka do prawa do legalnej aborcji.
  chciałybyście nogi rozkładać i usuwac co chwila dziecko jak śmiecia...
  hipokrytki zakłamane a nie feministki.
  nie wypowiadajcie sie w imieniu wszystkich kobiet bo nie wszystkie chca byc z wami utożsamiane
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 15:12 cytuj
  Nic dziwnego że jest coraz bardziej znieczulica wobec ludzi skoro ludzie popierają aborcję!! Latają po ulicach i mówią o usuwaniu ciąży :/:/ to jest bardzo przykre :(
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 15:03 cytuj
  Jestem kobietą i mam uczucia!! Nie idę na dzisiejszy teatrzyk!! Wiadomo przecież że ten protest finansują inne państwa :/
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 14:58 cytuj
  Aż żal się patrzy na taki cyrk!!!! nikt nie przejmuje się że na zachodzie nie ma wolności mówienia prawdy!!! Nie biorę udziału w takim cyrku jak ten dzisiaj!!!!!
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 14:45 cytuj
  gość23-03-18, 14:21 cytuj Kozak napisał?! I to jest ta pomoc? Dawno nic mnie tak nie rozśmieszyło. Niech założą fundację i fundują skrobankę w Niemczech. Ale musiałby dać kasę, a pajacowanie nic nie kosztuje. I jeszcze najbardziej opiniotwórczy portal na świecie (patrz Kozaczek) o tym niesamowitym zaangażowaniu napisze. Po prostu łzy same płyną jak ludzie się angażują.
  Fundowanie skrobanki w Niemczech? Czyli co, mamy sie z góry poddać i nie walczyc o prawo do bezpiecznej ciąży w naszym kraju? I owszem, "pajacowanie" sporo kosztuje, np polskie aktorki, bo zamyka bardzo duzo dróg w naszym kraju.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 14:21 cytuj
  Kozak napisał?! I to jest ta pomoc? Dawno nic mnie tak nie rozśmieszyło. Niech założą fundację i fundują skrobankę w Niemczech. Ale musiałby dać kasę, a pajacowanie nic nie kosztuje. I jeszcze najbardziej opiniotwórczy portal na świecie (patrz Kozaczek) o tym niesamowitym zaangażowaniu napisze. Po prostu łzy same płyną jak ludzie się angażują.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 13:43 cytuj
  Kobiety, ktore chca miec szanse rodzic żywe dzieci, to czarownice?
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 13:17 cytuj
  To spowoduje tylko to że więcej będzie niechcianych dzieci. Niech się nikt nie ludzi, że w tym kraju ktoś kogo nie stac i nie chciał urodzić chorego dziecka, po porodzie nagle je pokocha. Nie odda lub porzuci. Te kobiety, które będzie stać, pojada do Niemiec Dani czy Czech i i tak zrobią swoje. A najgorsze ze o ciapach decyduje facet. To ja może zaproponuje zakaz usuwania guza prostaty...
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 13:15 cytuj
  Niech na Stosie spalą się te Czarne gWiAzDy! Rubikowa nich sobie kij wsadzi w tyłek albo w budzie ! Litości gwiazdeczki skończcie już z tym! Zygam
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 12:50 cytuj
  Przypominam, ze ten projekt uderza w KOBIETY, KTORE CHCĄ MIEĆ DZIECI.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 12:49 cytuj
  gość23-03-18, 12:02 cytuj Jednoczenie wiele znaczy? Haha. Dobre sobie. Pajacują, a inne naiwne wierzą, że to jest pomoc.
  Gdyby nie one, kozak by o tym nie napisał,czyli nagłośniły sprawę. Jak twoim zdaniem moga inaczej pomoc?
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 12:26 cytuj
  Do 12:02
  To jest na szczęście Twoje subiektywne zdanie...
  Nie masz konta? Zarejestruj się!