Emma Thompson: Audrey Hepburn nie potrafiła grać

przejdź do komentarzy

Była przesłodzona i bez pazura.

emma thompson emma thompson/ © PR Photos
Audrey Hepburn dla innych może być ikoną, ale Emma Thompson na pewno nie należy do jej fanek.

Brytyjska aktorka opisała gwiazdę sprzed lat jako "mniamuśną", dodając, że w jej mniemaniu wcale nie była dobrą aktorką.

51-letnia Thompson właśnie pisze nową wersję hitowego musicalu My Fair Lady, w którym w 1964 roku zagrała Hepburn.

- Film podoba mi się nieszczególnie - powiedziała. - Dla mnie Audrey Hepburn jest strasznie mniamuśna.

Dziennikarz pyta, co to znaczy.


- Kapryśna i bez polotu. To taka ckliwa słodycz bez odrobiny pazura. I to nie jest dla mnie. [Audrey] nie potrafi śpiewać i nie potrafi grać. Jestem przekonana, że była uroczą kobietą i pewnie gdybym ją znała, bardziej podobałaby mi się jej gra aktorska, ale nie znałam jej, więc na tym koniec.


Zmarłą Hepburn otacza nimb boskości - jej twarz zdobi dzisiaj niemal każdą możliwą rzecz, od kubków, przez pościel, po... kafelki ścienne. Zmarła w 1993 roku, zdobyła Oskara za rolę w Rzymskich wakacjach z 1953 roku. W 1964 roku zagrała Elizę Doolittle w musicalu My Fair Lady, opartym na sztuce George'a Bernarda Shawa, Pygmalion. W filmie nie słyszymy jednak jej głosu w najsłynniejszych piosenkach. Hity takie jak I Could Have Danced All Nigh czy The Rain in Spain wykonuje amerykańska piosenkarka Marni Nixon.

Poniżej fragment musicalu My Fair Lady, w którym słyszymy głos Audrey Hepburn (czy ktoś jeszcze dziwi się, dlaczego ten fragment został dubbingowany?):A oto wersja dubbingowana:


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!