Gerwazy i Protazy wywróżą nam Euro

przejdź do komentarzy

Najpierw Koko Euro Spoko, teraz koguty w roli wróżbitów.

gerwazy i protazy gerwazy i protazy/Print screen, TVN24.pl
Podczas Mundialu w RPA ośmiornica Paul swoimi mackami przewidywała wyniki meczów, my będziemy mieli swojskie koguciki - Gerwazego i Protazego z warszawskiego zoo.

To pomysł prowadzących program Szkło kontaktowe w TVN24.

Gerwazy i Protazy to białe koguciki jedwabiste. Rasa ta pochodzi z Chin, ale jest popularna na całym świecie. Przez kupców sprowadzających ich do Europy była określana jako krzyżówka kury i królika albo kury i kota - ze względu na swoje wyjątkowo puszyste upierzenie. Kurki znane są także pod nazwą Silkie - z powodu wyjątkowej budowy piór, które przypominają jedwabiste włosy.

- Konsultowałem tę decyzję z Andrzejem Kruszewiczem, dyrektorem stołecznego zoo. Bardzo gorąco je polecał, bo są łagodne, w ogóle nie uciekają. Dają się brać na ręce - tak dzisiaj tłumaczył wybór w TVN24 Grzegorz Miecugow, prowadzący Szkło Kontaktowe.

Jak to będzie przebiegało?

Gerwazy i Protazy na wybiegu dostaną 3 miseczki z nazwami drużyn, które będą grały następnego dnia. Między nimi znajdzie się miseczka z napisem "remis". Zdecyduje pierwsze podejście koguta do miski.

Pierwsze typowanie odbędzie się 7 czerwca, na dzień przed meczem otwarcia Polska-Grecja. Prognozy koguta poznamy w wieczornym wydaniu Szkła kontaktowego.


Koguciki jedwabiste wywróżą nam Euro
Print screen, You Tube

Koguciki jedwabiste wywróżą nam Euro
Print screen, You Tube

Koguciki jedwabiste wywróżą nam Euro
Print screen, You Tube

Koguciki jedwabiste wywróżą nam Euro
Print screen, You Tube

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!