Gessler: Kobiety w czasie menstruacji nie powinny gotować

przejdź do komentarzy

Są wtedy nieczyste?!

magda gessler magda gessler/© Kapif
Zaskoczyła nas wypowiedź 59-letniej Magdy Gessler na blogu w portalu Tomasza Lisa NaTemat.pl. Słynna restauratorka i autorka Kuchennych rewolucji napisała:

Czuję, że panie wściekną się na mnie, ale to powiem – w dawnych czasach uważano, że kobieta w trakcie menstruacji nie powinna gotować, no i coś w tym jest. Niegdyś tłumaczono, że taka kobieta jest „nieczysta”, w istocie chodzi zaś o to, że w „te dni” jest poddenerwowana. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że miesiączkującej kobiecie zawsze zwarzy się majonez. Nie ma co podawać na talerzu złej części swojego życia, negatywnych emocji. To mój apel nie tylko do kobiet, ale do wszystkich, którzy zbliżają się do kuchni.

Wściekacie się? Bo my nie. Zgadzamy się, że przynajmniej przez kilka dni w miesiącu gotować powinni panowie. Nie miałybyśmy też nic przeciwko temu, aby panowie gotowali również w pozostałe dni miesiąca.

Magda Gessler radzi również, aby podejścia do jedzenia uczyć się od Żydów:

W podejściu do jedzenia warto naśladować Żydów. Oni przygotowania do szabasowej kolacji traktują jak prawdziwe święto. Koszerne rytuały trzymają się mocno od wieków. Czy to kwestia ortodoksyjnego podejścia Żydów, czy może raczej ich wrodzona mądrość? Szacunek do stołu integruje, a kultura stołu świadczy o rozwoju danej społeczności. Żydzi to wiedzą, a reszta świata powinna się od nich uczyć.

Hmm, z całym szacunkiem dla ortodoksyjnych żydowskich zwyczajów, myśleliśmy, że rewolucja to postęp, a nie hołdowanie zabobonom.

Co o tym sądzicie? Też wam się warzy majonez w czasie menstruacji?Gessler: Kobiety w czasie menstruacji nie powinny gotować

Gessler: Kobiety w czasie menstruacji nie powinny gotować

Gessler: Kobiety w czasie menstruacji nie powinny gotować

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
  • avatar kozaczek
    gość 22-09-17, 23:50 cytuj
    Zawsze mi się waży majonez A ciasto wychodzi surowe-w mojej rodzinie wszystkie kobiety to mają aczkolwiek znam wiele innych u których to nie występuje. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje
    Nie masz konta? Zarejestruj się!