Głupoty, jakie plotą gwiazdy, nie ujdą im na sucho

przejdź do komentarzy

A naukowcy o to zadbają.

raport raport/ © PR Photos
Jeśli posłucha się niektórych wypowiedzi gwiazd, można pomyśleć, że większych głupot nikt nie słyszał.

Jak pisze Dziennik, brytyjska organizacja Sense About Science opublikowała doroczny raport dotyczący pseudonaukowych bzdur rozpowszechnianych przez znanych i lubianych. Oto kilka z nich:

Demi Moore opowiadał o sekrecie swojej urody, którym są pijawki. Naukowcy jednak zaprzeczają cudownej mocy tych małych, obślizgłych stworzonek.

- Demi, jeśli coś ma mieć działanie detoksykujące, powinno uwalniać z organizmu szkodliwe substancje. Krew przecież nie jest toksyną. Nawet jeśli są w niej niezdrowe składniki, to utoczenie odrobiny krwi nic nie da - powiedział biofizyk Daniella Muallem.

Mariah Carey natomiast oberwała za tytuł swojego najnowszego krążka E=mc2, a raczej za jego wytłumaczenie. Gwiazda w jednym z wywiadów rozwiązała równanie: Emancypacja = Mariah Carey razy dwa.

- Dwójka w tym równaniu oznacza drugą potęgę, a nie mnożenie przez dwa. Właściwie odczytana formuła brzmi E=mcc, teoretycznie więc płyta Mariah powinna się nazywać "Emacypacja = Mariah Carey Carey" - wyjaśnia naukowiec Leslie.

Tom Cruise również dostał za głupoty jakie opowiadał m.in. o tym, że psychiatria to zbrodnia na ludzkości.

O innych dziwnych (bardzo mądrych) wypowiedziach sławnych osób możecie przeczytać w raporcie Sense About Science.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!