Gojdź ostro o programie 500 plus

przejdź do komentarzy

"Najłatwiej jest brać od nas z podatków i pić wino czy wódę w barze zamiast ruszyć zapijaczoną du*ę do roboty."

krzysztof gojdź krzysztof gojdź/© KAPiF
Program 500+ wciąż budzi sporo kontrowersji. Rodziny dostały już pierwsze pieniądze na dzieci, ale to nie zamknęło problemu, bo poza systemem znalazły się na przykład dzieci z domów dziecka.

Zobacz: Łukomska-Pyżalska zdradziła, na co przeznaczy zasiłek 500+

O to, by również dzieci pozbawione opieki rodziców dostawały wsparcie od państwa, apeluje Rzecznik Praw Dziecka. Ten pomysł poparł Krzysztof Gojdź, który w bardzo ostrym, pełnym emocji wpisie, zasugerował, że pieniądze z programu bywają marnowane:

Czytam o Programie 500+ i rodzą się moje przemyślenia (dotyczące częstej patologii !!!)
Jak pijaki narobią dzieci, dostaną nawet po kilka tysi na miesiąc, przechleją i przepalą kasę i nie myślą żeby iść do roboty bo się nie opłaca. Ojciec dla dziecka nie ma na cukierka bo wóda i papierosy lepiej smakują...
Paczka fajek 10 zł X 30 dni = 300 zł. Butelka taniego wina 7 zł X 30 dni = 210 zł. Czyli łącznie wsparcie na jedno dziecko przechlane i przejarane z dymem
- denerwuje się lekarz - celebryta.


Czytaj też: Jak skompletować szkolną wyprawkę za niewielkie pieniądze?

Potem Gojdź pisze:

Jak ktoś umie robić dzieci to niech się też nauczy na nie zarabiać i ponosić odpowiedzialność. Najłatwiej jest brać od nas z podatków i pić wino czy wódę w barze zamiast ruszyć zapijaczoną dupę do roboty. I niech nikt nie mówi że jest bezrobocie. Bo co jak co ale teraz latem można dorobić w polu, tylko nie ma chętnych do pracy.


Na koniec doktor Gojdź podsumowuje:

Jestem za tym aby wspierać faktycznie potrzebujące pomocy rodziny, samotne matki - te które wiążą koniec z końcem, które wychowują samotnie ciężko chore dzieci, na które wychowanie faceci nie płacą alimentów. Żeby wspierać ich wychowanie, często leczenie, rehabilitację ale i edukację, bo szkoła i studia dzieci kosztują. Jestem też za pomysłem Rzecznika Praw Dziecka aby wspierać dzieci z domu dziecka bo one mają często najmniej perspektyw na przyszłość - można im odkładać na konto aby miały lepszy start w życie.


Co myślicie?


Gojdź ostro o programie 500 plus

Gojdź ostro o programie 500 plus

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
 • avatar kozaczek
  gość 20-01-17, 21:51 cytuj
  500 + doprowadziło do tego że nie ma ludzi do pracy nawet na tzw."ścianie wschodniej"
  dlaczego tak ma być ,ze abym zarobił 2-3 tyś.złotych wychodzę do pracy gdy jest ciemno i wracam gdy jest ciemno a takim 'PATOLOM' po prostu się wszystko należy.
  daj im to daj im tamto -z moich podatków.
  niech głupki pracują.
  chwała Jarosławowi ,Beatce i PIS-owi.
  dzięki nim nie muszą pracować a manna sama leci z nieba.
  na Mamrota starczy.
  reszta sie nie liczy
  Nie masz konta? Zarejestruj się!