Grażyna Błęcka Kolska w pierwszym po śmierci córki wywiadzie

przejdź do komentarzy

"Mam poczucie winy, straszną tęsknotę..."

grażyna błęcka kolska grażyna błęcka kolska/© KAPiF
24 lipca 2014 roku doszło do ogromnej tragedii. Prowadzony przez Grażynę Błęcką-Kolską samochód zjechał z drogi, uderzył w latarnię i przewrócił się na bok.

Zobacz: Kolski: Nie pozwolili mi spokojnie pożegnać mojego dziecka

W wyniku odniesionych obrażeń zmarła córka aktorki i reżysera, Jana Jakuba Kolskiego, Zuzanna. Miała 23 lata.

Córka Kolskich mieszkała i uczyła się w Londynie.

Dwa lata od dramatu Grażyna Błęcka udzieliła wywiadu. w rozmowie z magazynem Zwierciadło matka dziewczyny nie ukrywa, że tragicznego dnia jej życie legło w gruzach.

Moja znajoma zaproponowała, żebym wyrzuciła rzeczy córki, bo to mi pomoże. Przecież nie da się wyrzucić swoich 23 lat bycia matką... Zuzia była, jest i będzie dla mnie najważniejsza. Najgorsze było to, że paparazzi stali pod domem i czekali, żeby zrobić mi zdjęcie, jeszcze niedawno. A ja nie mogłam nic zrobić, nawet otworzyć okna.


Prawo jest po ich stronie, bo stoją na publicznej ulicy, wiszą nie na moich drzewach. Potem gazety publikują zdjęcia mojego domu, bez mojej zgody wypisują bzdury. (...) Powiem ci, że mnie to już nie obchodzi. Wszystkich pochowałam, nikogo to oprócz mnie dotknie, a ja zniosę wszystko. Mnie się wydaje, że w ogóle nie mam siły, to tylko z zewnątrz tak wygląda, że mam. Ale co to znaczy mieć siłę? Nie odebrać sobie życia? Nie zapić się, nie zaćpać? - pyta retorycznie aktorka.


W wywiadzie Kolska wspomina córkę jako wspaniałą, wyjątkową kobietę:

Nie lubiła, żeby o niej publicznie mówić. Nie chciała niczego zawdzięczać nazwisku, dlatego zdecydowała się na studia na Uniwersytecie Westminister w Londynie. Była bardzo wrażliwa, pozytywna, ciekawa świata. Londyn ją otworzył, stał się jej miastem. Miała wiele talentów – pięknie fotografowała ludzi, ale też miejsca. Kręciła zabawne filmiki, rysowała, komponowała, pisała teksty piosenek, śpiewała – w domu czasem do piątej rano – pisała artykuły o muzykach do anglojęzycznych gazet - wspomina aktorka.

Do końca jeszcze nie odkryłam wszystkiego, co zrobiła, bo nie mam siły otworzyć jej komputera… Była moim największym nauczycielem. Nauczyła mnie zdrowego odżywiania, to był jej konik, podrzucała tytuły książek do przeczytania, dopingowała do walki o siebie...


Cały wywiad przeczytacie w Zwierciadle.

Zobacz: JAK PRZEŻYĆ ŻAŁOBĘ?


Grażyna Błęcka Kolska w wywiadzie pierwszym po śmierci córki

Grażyna Błęcka Kolska w wywiadzie pierwszym po śmierci córki

Grażyna Błęcka Kolska w wywiadzie pierwszym po śmierci córki

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!