Gucwińscy czują się niepotrzebni

przejdź do komentarzy

Nie wezmą udziału w obchodach 150. rocznicy założenia wrocławskiego ZOO.

hanna antoni gucwińscy hanna antoni gucwińscy/KAPIF
Pamiętacie Z kamerą wśród zwierząt? Antoni i Hanna Gucwińscy rozsławili wrocławskie ZOO, snując na antenie TVP1 opowieści o zwierzętach.

Dzisiaj, w przeddzień obchodów 150-lecia założenia ogrodu czują się niedocenieni i niepotrzebni. Opowiadają o tym w wywiadzie dla Gazeta.pl.

Oboje zajmowali się ogrodem zoologicznym przez większą część swojego życia. Przez ten czas byli świadkami różnych, czasem szokujących wydarzeń.

Na przykład, w 1972 roku dziewczyna pod wpływem narkotyków rozebrała się do naga i wskoczyła na wybieg dla tygrysów. Cudem udało się ją uratować przed kłami i pazurami drapieżników.

Na starość – jak twierdzi małżeństwo – przyszło upokorzenie i rozczarowanie.

Kariera Antoniego Gucwińskiego, jako dyrektora ZOO, zakończyła się w 2006 roku, zaraz po wyroku w sprawie niedźwiedzia Mango. Fundacja VIVA! oskarżyła go o to, że nie zapewnił zwierzęciu należytych warunków. Gucwiński został zdymisjonowany.

- Obowiązek mnie tu trzymał. Jak się już rozpocznie, to trudno skończyć, ogród niesamowicie wciąga. Gdybym ten wysiłek włożył w co innego... Interesowała mnie na przykład chemia... Może nie przeżyłbym takich upokorzeń – mówi Antoni Gucwiński.

Za dwa lata Ogród Zoologiczny we Wrocławiu będzie obchodził 150-lecie istnienia. Przez jedną trzecią tego okresu był dowodzony przez Gucwińskich.

Małżeństwo nie zamierza jednak uczestniczyć w hucznych urodzinach, mimo że były dyrektor otrzymał zaproszenie do komitetu organizacyjnego.

- Nie czujemy się potrzebni – mówi Hanna Gucwińska.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!