Gwiazdy, które NIE BIORĄ udziału w Czarnym Proteście!

przejdź do komentarzy

Zaskoczeni?

czarny piątek czarny piątek/Instagram
Dzisiaj odbędzie się w całym kraju Czarny Piątek, czyli marsz przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Wiele gwiazd na swoich Instagramach zapowiedziało uczestnictwo w marszu, bądź dało znać w relacjach na InstaStory, że solidaryzują się z akcją.

Dzisiaj Czarny Piątek. Gwiazdy protestują przeciwko nowej ustawie antyaborcyjnej

Są jednak gwiazdy, które nie uczestniczą w przedsięwzięciu. I do tej pory nie pokazały, że zgadzają się z protestem są to: Małgorzata Rozenek, Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska, Natalia Siwiec, Anna Mucha i Małgorzata Kożuchowska.Kochane dziewczyny, kobiety, mężczyźni! Sytuacja jest bardzo poważna. Musimy się zmobilizować. Przeciwstawić projektowi całkowitego zakazu aborcji, nawet w drastycznych wypadkach. Odłóżmy na bok spory, różnice. Każda/każdy z nas ma prawo do swojego odrębnego światopoglądu. Ale teraz musimy być razem! Zmuszanie kobiet do utrzymywania ciąży nawet wówczas kiedy badania prenatalne wykażą nieodwracalne zmiany płodu, brak szansy na przeżycie po urodzeniu, jak w przypadku bezczaszkowców, bezmózgowców, dzieci z organami na wierzchu, które po urodzeniu czeka umieranie w cierpieniu, jest nieludzkie. Czasem decyzja o przerwaniu ciąży jest również powodowana chęcią oszczędzenia cierpienia zniekształconemu dziecku. Tak patologiczna ciąża i poród, wiążą się ze śmiertelnym zagrożeniem także dla ciężarnej. Musimy mieć prawo wyboru. Te straszne zapisy będą prowadziły również do zaniechania wykonywania zaawansowanych, inwazyjnych badań prenatalnych często przecież ratujących zdrowie i życie dziecka. Jutro w piątek 23.03 musimy wspólnie zaprotestować. W 2016 udało nam się powstrzymać próbę zaostrzenia prawa antyaborcyjnego. Teraz też możemy to zrobic. Weźmy przyjaciółki, mamy, siostry, córki i bądźmy tego dnia razem. Panowie na Was też liczymy. Razem mamy wielką siłę! Jeśli nie możecie przyjechać do Warszawy, protestujcie w swoich miastach. Wejdźcie na strony @strajkkobiet i @dziewuchy_dziewuchom tam znajdziecie wszystkie informacje. Widzimy się o 16tej pod Sejmem! #JedziemyNaWarszawę #niedlazaostrzeniaustawyaborcyjnej #stoptheban #womensrights https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=452302558534971&id=100012656923751

Post udostępniony przez Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official)Nie będę pisać po Polsku bo wszyscy wiedza co się dzieje w naszym kraju, chce żeby reszta świata wiedziała i zdała sobie sprawę...... #SaveWomen I want the world to know what is going on in my country for quite a while now.... our government wants to ban abortions... which means we have to give birth to the child no matter what, even if we get RAPPED, have huge chances of us or the baby dying.. just to do a funeral !!! I stand with women. Enough is enough. My body, my decision, MY CHOICE!!! If the draft law which has cleared one parliamentary hurdle so far goes through it will make Poland's abortion laws as restrictive as the Vatican... Women found to have had abortions would be punished with prison term. Doctors found to have assisted in an abortion would also be liable for jail time. Instead of evolving and moving forward we are going back in time and letting the church rule our country with no human rights.... #BlackProtest 🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤

Post udostępniony przez SANDRA KUBICKA 🇺🇸🇵🇱 (@sandrakubicka)
Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (78): sortuj
 • avatar kozaczek
  gość 26-03-18, 10:30 cytuj
  gość, 24-03-18, 19:45 napisał(a):

  OTÓŻ TO!!!!!!!!!! O wybór chodzi! I niech każdy martwi się o siebie a nie zagląda do cudzych macic!!!
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 26-03-18, 10:29 cytuj
  gość, 25-03-18, 21:24 napisał(a):

  Ale właśnie takie myślenie doprowadza do największych tragedii. Co Cię to obchodzi? Daj ludziom decydować za siebie!
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 25-03-18, 21:24 cytuj
  Jestem pewna jedynie tego, że nie ma nic cenniejszego na tym świecie niż życie. Bardzo współczuję kobietom, które z jakiś powodów rozważają aborcję. Moim zdaniem w wielu przypadkach dają się oszukać, że aborcja jest rozwiązaniem ich problemu. A sytuacja wyboru między życiem swoim a życiem własnego dziecka jest dla mnie największą tragedią tego świata. Boli mnie, że nad tak ogromnymi dylematami etycznymi najgłośniej krzyczą ludzie bez żadnej refleksji nad swoją omylnością.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 24-03-18, 23:12 cytuj
  najlepsze te z dzieciorami z invitro co spuściły zarodki w sraczu ale wielce nie poprą, hahaha hipokrytki. Takie zarodki to każda kobieta na podpasce znajduje przynajmniej kilka razy w ciągu życia
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 24-03-18, 23:10 cytuj
  rozenek nie wpadnie bo jest bezpłodna. Lewandowskiej matka to dewotka kościelna, chodakowska, siwiec i mucha chca do żloba i się boją wypowiedzieć. Już wierzę, ze urwa z Dubaju (NS) taka świętoyebliwa. Mucha nie ma pracy czka aby ją wzięli nawet do reżimówki bo żreć cos trzeba a i gacha utrzymać wraz z bachorami. Kożuchowska też bezpłodna (invitro) i ma ojca pisiora. oto dlatego
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 24-03-18, 22:29 cytuj
  ta lista osób które nie wrzuciły nic na swoje instagramy mogłaby być o wieleeee dłuższa dlaczego tylko te wybrane nazwiska przytaczacie, chcecie pokazać kogoś w "złym" świetle? Może to właśnie te kobiety mają więcej oleju w glowie, że nie dają się wciągnąć w polityczną gierkę i manipulację. Nie rozumiecie, że to próba odwrócenia uwagi od innych ustaw, które teraz są cichaczem przepychane?! Tam u góry zacierają rączki, ze jest wrzawa i że kobity wylazły na ulicę bo robią szum zadymę i nie mówi się o niczym innym.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 24-03-18, 19:45 cytuj
  Na tym marszu były tez kobiety, ktore same miały możliwość z korzystania z kompromisowej aborcji, a jednak zdecydowały sie urodzić. To był wybor ich i mężów. Wybor, a nie przymus. I te kobiety w piatek walczyły wlasnie o prawo wyboru.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 24-03-18, 14:57 cytuj
  To jest proces przeciwko zaostrzeniu aborcji a nie jakieś wielkie jej popieranie!! Niektorzy to byleby ryja wydrzec choc nic do powiedzenia. Aborcja powinna byc jak najbardziej DOZWOLONA w przypadku gwaltu,zagrozenia zycia lub wad genetycznych. Jezeli jestescie tacy przeciwni to kto z was osiolki zaadoptuje np dziecko z zespolem downa? No jest ktos taki? Ale drzec pape to i owszem ale jednoczesnie byc jak najdalej. Debile.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 24-03-18, 12:49 cytuj
  Zabicie człowieka? Powiedz, jeśli w domu byłby noworodek i embrion w lodowce, to w razie pożaru, które byś ratowała? Odpowiedz jest prosta - człowieka, a nie zarodek!
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 24-03-18, 12:03 cytuj
  gość24-03-18, 10:31 cytuj Zabójstwo człowieka to ogromne brzemie. Dlaczego lekarze mają je nosić?
  A żołnierze? A policjanci? Szkoda wam lekarzy, ale chcecie dostępu do broni?
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 24-03-18, 12:02 cytuj
  gość24-03-18, 10:31 cytuj Zabójstwo człowieka to ogromne brzemie. Dlaczego lekarze mają je nosić?
  Bo taki wybrali sobie zawód.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 24-03-18, 10:51 cytuj
  gość, 23-03-18, 20:27 napisał(a):

  bo starsze oboby nie mają córek/wnuczek/innych krewnych, o których los mogą się martwić?
  poza tym, że nieatrakcyjność jest pojęciem względnym, bo coś, co tobie się nie podoba, ktoś może uznawać za piękne i vice versa, to nieatrakcyni ludzie też uprawiają seks i też wchodzą w związki. Jestem pewna, że znasz takie pary, no chyba że otaczasz się wyłącznie pięknymi ludźmi.
  Ale po co ja tłumaczę takie rzeczy komuś, kto ewidentnie reprezentuje poziom Sklepowicza...
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 24-03-18, 10:31 cytuj
  Zabójstwo człowieka to ogromne brzemie. Dlaczego lekarze mają je nosić?
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 24-03-18, 08:55 cytuj
  Jestem dobra osobą. Inteligentną również. Kocham dzieci lecz gdybym sie dowiedziala ze dziecko ktore nosze w sobie ma jakies okropne wady, zespół downa czy nie przezyje po urodzeniu nawet doby-usunelabym. Dlaczego? Dlatego ze wiem zebym sobie nie poradzila bo decydujac siw na urodzenie takiegl dziecka trzeba miec duzo wsparcia i byc ogromnie silnym. Jestem za aborcja w przypadku dzieci z gwaltu czy duzych wad plodu. Popieram!!!
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 24-03-18, 07:32 cytuj
  Miałam w rodzinie przypadek chorego dziecka w brzuszku. I widziałam jak cierpiała jego mama gdy musiała go nosić przez miesiąc z świadomością że umrze. I nie wyobrażam sobie żeby kobieta miała nosić pod sercem dziecko przez parę miesięcy z świadomością że jest chore i nie przeżyje dnia. Nie życzę tego żadnej kobiecie. Nie wiem co ja bym zrobiła ale uważam, że każda kobieta powinna mieć wybór i postąpić zgodnie z własnym sumienie.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 24-03-18, 01:36 cytuj
  A co zrobicie, zatroskane kobiety, z dzieckiem urodzonym - slicznym i zdrowym po tym jak dopadnie je nieszczescie i bedzie: sparaliżowane, bez kontaktu, oszpecone lub ociezale umysłowo?
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 23:02 cytuj
  bo te "gwiazdy" za bardzo liczą kasę i nie będą się narażać żadnej grupie
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 22:35 cytuj
  Ja też nie biorę udziału! To nie chodzi tak naprawdę o dobro kobiet. Ten marsz jest teatrzykiem.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 22:27 cytuj
  Nie uczestniczą bo są mądrzejsze " Bądź damą a nie feministką"
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 23-03-18, 22:27 cytuj
  gość23-03-18, 19:59 cytuj Myślisz, że wszyscy sparaliżowani mają stwierdzoną śmierć mózgową? Tylko wtedy można odłączyć. Jest mnóstwo przytomnych osób. Rozumiem, że mogą się do Ciebie zgłosić bo te cierpiące zlepki komórek bez szans wyleczenia własnoręcznie zabijesz?
  Ja pisałam o przypadkach, ktore obecna medycyna uznaje za beznadziejne, a nie o "wszystkich sparalizowanych". Czy uważasz, ze ustawa, ktora wrzuca wszystkie uszkodzenia i wady płodu do jednego w"orka jest ok?
  Nie masz konta? Zarejestruj się!