Gwiazdy walczą w obronie DZIKÓW. Chcą powstrzymać masową rzeź

przejdź do komentarzy

Margaret zaśpiewała nawet piosenkę o dzikach.

maja ostaszewska maja ostaszewska/AKPA
Polskie gwiazdy publicznie angażują się w obronę dzików, które narażone są na masowe polowania. Ministerstwo Środowiska zapowiedziało, że myśliwi masowo będą odstrzelać zwierzęta – zarówno młode jak i matki. Łącznie ma być zabitych 210 tysięcy dzików. Powodem jest walka z Afrykańskim Pomorem Świń. Według Ministerstwa uniknie się występowania choroby.

Te gwiazdy uwielbiają CEKINY. Która z nich prezentowała się najlepiej?

Część gwiazd apeluje przeciwko masowemu zabijaniu dzików, namawiają do podpisania petycji.

Rihanna uparcie lansuje tę DZIWNĄ modę (ZDJĘCIA)

Gwiazdy, które apelują na Instagramie o ochronę dzików to: Maja Ostaszewska, Olga Kalicka, Marcin Dorociński, Michał Piróg, Kinga Rusin, Margaret, czy Kasia Nosowska.
Wyświetl ten post na Instagramie.

DZIK JEST 👌 🐗 JEST GIT DZIK TEŻ PRAWO 👉 MA BY BYĆ 🎈 W 🐗 STRZELAĆ 🤦‍♀️ CO ZA WSTYD 🤦‍♀️ 🐗 CHCE TEŻ MIEĆ 🥂 LEPSZY BYT 🥂 🔫 👉🐗 SŁABY CHWYT 🔫 👉🐗 🤦‍♀️ CO ZA PRZYPAŁ 🤦‍♀️ KTO PRZYPIEPRZA SIĘ DO WIEPRZA TEN WYCHODZI NA LESZCZA CHCESZ POMÓC ? TO STRESZCZAJ SIĘ 👩‍👩‍👧👩‍👩‍👧‍👦👩‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👧👨‍👨‍👦 CAŁA PUBLIKA 🐗🐗🐗🐗🐗🐗🐗 W OBRONIE DZIKA 👆👆👆👆👆👆👆 WYKONAJ MISJE 🗳🗳🗳🗳🗳🗳🗳 PODPISZ PETYCJE (link w bio) made by ESTIME @gverilla @kacezet @xawerydeskurwolski

Post udostępniony przez Margaret (@margaret_official)Wyświetl ten post na Instagramie.

Kochani wielka mobilizacja!!!!!!!! Proszę podpisujcie petycję w moim BIO 🙏 Minister Środowiska jednym podpisem skazuje na zagładę niemalże całą populację dzików!!! Do końca lutego odstrzelonych ma być 210 000 z 229 000 żyjących w naszym kraju. W tym młode, ciężarne lochy oraz osobniki żyjące w Parkach Narodowych. Decyzji tej, wyjątkowo sprzeciwiają się sami myśliwi. Jeśli dojdzie do odstrzału tak gigantycznej ilości dzików, oznaczać będzie to KONIEC TEGO GATUNKU W POLSCE!!!!! Powodem tej haniebnej decyzji ma być rozpowszechniający się wirus ASF, ale naukowcy są zgodni, że odstrzał nie tylko nie zatrzyma wirusa, ale wręcz może go rozprzestrzenić. To nie dzikie zwierzęta, tylko człowiek jest za niego odpowiedzialny. Nie możemy dopuścić do rzezi, która ma się zacząć już w najbliższą sobotę! Musimy się zmobilizować!!! Proszę podpisujcie petycję przeciwko odstrzałowi, którą znajdziecie w moim BIO. Wejdźcie na strony @wwfpolska @fundacjaviva i dowiedzcie się więcej. Musimy zrobić wszystko, żeby zatrzymać tę straszą decyzję!!!

Post udostępniony przez Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official)


Wyświetl ten post na Instagramie.

Ocalmy tego malucha i 200tys. pozostałych w Polsce dzików! Nie dopuśćmy do RZEZI, która ma się rozpocząć już w tę sobotę! Kliknijcie w ten link i podajcie dalej, komu się da: https://petycja.pracownia.org.pl/akcja/stop-rzezi-dzikow (aktywny link jest w opisie mojego profilu). Jedno kliknięcie to jeden mail. Dzięki Waszej mobilizacji już udało się wysłać ponad 20tys. maili do premiera Morawieckiego 👏🏻👏🏻👏🏻! Zalewajmy dalej tę skrzynkę naszym veto! Niech wie, że się nie zgadzamy na wybicie w zasadzie calej populacji polskich dzików (210tys.), bo wiemy że nie ma to żadnego naukowego uzasadnienia i jest nieskuteczne w walce z ASF! *** W ramach walki z ASF między 2015 - 2017 odstrzelono 1.000.000 (!!!) dzików a ogniska choroby nadal się rozprzestrzeniają. Eksperci nie pozostawiają na pomyśle totalnej eliminacji suchej nitki. Problemem nie są bowiem dziki, ale człowiek i brak kontroli nad wdrażaniem programu bioasekuracji w Polsce, brak rzeczywistej kontroli sanitarnej (mówi o tym raport NIK i raport Głównego Inspektoratu Weterynarii) . *** Pomimo trwającej 3 lata akcji tępienia dzików we wschodnich rejonach Polski, co roku notuje się coraz więcej przypadków ASF. wszystkie nowe ogniska zarażenia w Polsce są wynikiem przenoszenia przez ludzi - patroszenie, skórowanie, wykorzystywanie mięsa - mimo zakazów! Do przenoszenia wirusa ASF walnie przyczynili się więc Ci którzy polowali na dziki! *** Aby zmniejszyć ryzyko rozwleczenia ASF, należy unikać działań, które mogą zwiększyć ruch dzików, zwłaszcza polowań zbiorowych. Spłoszone zwierzęta przemieszczają się bowiem na znaczne odległości, zarażając kolejne. To dlatego np. w Belgii w obszarze zakażonym całkowicie zabroniono polowania na dziki. Im więcej myśliwych i psów myśliwskich będzie miało kontakt z zakażonymi dzikami tym większe ryzyko rozwleczenia wirusa. Wirus przedostaje się do środowiska wraz z krwią np. podczas postrzału lub patroszenia zwierząt. To dlatego zamiast polować należy usuwać martwe dziki z lasu - padłe są rezerwuarem wirusa miesiącami - pisze koalicja Niech Żyją - inicjator akcji mailingowej. *** Dlatego działajmy! To tylko jedno kliknięcie! Ocalmy polskie dziki przed zagładą!!! https://petycj

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (44): sortuj
 • avatar kozaczek
  gość: ziuta 13-01-19, 13:16 cytuj
  no i niech działaja! ja od dawna trzymam kciuki za działalność kingi
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość: nadia 13-01-19, 11:12 cytuj
  bardzo dobrze robią moim zdaniem.. fajny pomysl margaret i tekst pani Rusin daje do myślenia
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 13-01-19, 00:09 cytuj
  gość, 12-01-19, 09:03 napisał(a):  Nic podobnego. One walczą żeby nie zabijać ciężarnych loch już w zaawansowanej ciąży. Nikt nie walczy o usuwanie dzieci w 4-9 miesiącu. A zlepek komórek to jest w początkach ciąży zarówno u ludzi jak i u zwierząt. nawet obrońcy zwierząt robią aborcję np na bezdomnych psie przyjmując go do schroniska żeby nie było więcej tych bezdomnych biedaków,pod warunkiem, że jeszcze jest na to odpowiedni czas.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 21:07 cytuj
  I znów oderwana od rzeczywistości Mają Ostaszewska... Żal...
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 20:33 cytuj
  Brawo! walczmy dalej o los dzików
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 20:28 cytuj
  A mnie cieszy że gwiazdy angażują się w takie akcje, trzymajcie tak dalej
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 20:26 cytuj
  zwierzęta tez są bardzo ważne, walczmy o nie
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 19:35 cytuj
  Popieram ich, niech angażują się dalej bo ich wypowiedz trafi do większej liczby osób :)
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 15:55 cytuj
  Współczuję ludziom dla których celebryci są w pewnym sensie wzorem. Ludzie myślcie samodzielnie.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 15:24 cytuj
  13:55 myslisz ty dziewczyno troche?'gdzie to dzikie,zwierzeta ruja ci na podorku? Zwykla demagogia i manipulacja. Jeszcze plwiedz, ze wilk zjadl ci babcie. Szczegolnie w rejonie, gdzie ich nie ma,np na ochocie w wawie. A 09:03 tez sobie znalazla poroenanie. To nie jest porownywalne. Dziki chadzaja do dzieciola jak.do gina? Ten.odstrzal to eksterminacja dzikow i zachwianie ekosystemu. Widac slaby pizion nauki jest w polsce, slaby.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 13:55 cytuj
  Gdyby te dziko ryły im podwórko przez 12 miesięcy w roku nie pomagały żadne płoty i zabezpieczenia przed nimi bałyby się wyjść wieczorem na ulicę a zgłaszanie tego do różnych instytucji i służb nie przynosiło by efektu to inaczej by śpiewały. Ja jestem za odstrzałem bo jest ich mnóstwo.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 10:44 cytuj
  Ostaszewska broni ciężarnych loch...to chyba jakiś żart bo gdy chodzilo o ciężarne kobiety to abircja jej nie przeszkadzała...dokąd zmierza ten świat???!!!
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 09:03 cytuj
  Ich hipokryzja tkwi w tym, że walczą żeby legalnie zabijać dzieci w łonie matki, a jednocześnie apelują żeby nie zabijać ciężarnych loch, czyli nie zabijać małych dzików w łonie matki. To jest nie na miejscu żeby używać takiego argumentu. Niech walczą o dziki, ale nie używają do tego ciężarnych loch jako argumentu
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 06:57 cytuj
  myśliwi wyszli z bronią. o kur.. radzę nie wychodzić z domów bo jeszcze pomylą was z dzikiem
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 06:03 cytuj
  Ku...na złość kobietom, które chcą usunąć ciążę zabijmy parę dzików, duśmy karpie w reklamówce i skatujmy parę szczeniaczków. Nie wiem jakim trzeba być tępakiem, żeby porównywać sprzeciw wobec mordowania czy męczenia zwierząt do aborcji. Wyślijcie dzieci co lasu. Niech myśliwi strzelają zarówno do dzików jak i do dzieci. Jeśli wtedy ktoś będzie płakać tylko nad dzikami, a nie nad dziećmi to wtedy będziecie mogli wypowiadać z dumą to kretyńskie zdanie: bronią zwierzątek, a mordowanych dzieci nie.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 05:50 cytuj
  Obrońcy nienarodzonych "dzieci" to zamienili się mózgami z amebami. Co mają karpie, pszczoły czy mord na dzikach z aborcją? Niedługo jak się zareaguje na katowanego psa jakiś zjebbbbbbb przyjdzie i powie: bronisz pieska, a nie bronisz nienarodzonymi dziećmi. To jest jakaś ku.. paranoja. A prawda jest taka, że ci co kochają zwierzęta sto razy bardziej są skłonni do pomocy również ludziom. Krzykacz od nienarodzonych dzieci tylko krzyczą ale jakoś nie obchodzą ich nienarodzone dzieci innych narodowości. Mało tego. Nie obchodzą ich nawet już żywe dzieci innych narodowości. To jest dopiero hipokryzja. Gdzie ta wiara katolicka? Tu rodźmy nawet roślinki, a inne dzieci np. czarne niech umierają. Kogo one tu obchodzą w tym pięknym katolickim kraju. I nie jestem za przyjmowaniem uchodzców. mam w dup nienarodzone dzieci zarówno nasze jak i inne. Amen
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 02:34 cytuj
  gość, 12-01-19, 01:37 napisał(a):


  Bóg niby stworzył zwierzęta poddane człowiekowi, ale człowiek miał o nie dbać i okazywać im szacunek. Teraz zwierzęta to jest rzecz na masową skalę. Nie traktuje się ich jak żywą istotę. Wszystko idzie taśmowo. Nie o takie coś Bogu chodziło. Jednak katole wmawiają sobie, że człowiek może zrobić wszystko ze zwierzakiem, obojętnie czy to zwierzę będzie cierpieć czy też nie, bo niby Bóg na to pozwolił.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 01:53 cytuj
  Nikt nie chce zabijać dzieci, ani zwierząt. Przecież za zabicie dziecka grozi dożywocie. Porąbało Was? A jeśli kiedyś będę w ciąży i ją usunę jak będę miała na to ochotę nikt mnie nie zamknie na dożywocie za zabójstwo. Mówi Wam to coś debile? Skoro aborcja to zabijanie dzieci dlaczego nie grozi za to dożywocie?
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 01:37 cytuj
  Człowiek to największe barachło i skoro to barachło zostało stworzone na podobieństwo Boga to strach pomyśleć jaki ten wasz Bóg jest.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 12-01-19, 01:33 cytuj
  gość, 11-01-19, 16:39 napisał(a):
  A ja przypominam, że jesteś kompletnym debilem. Jak już coś porównujesz to z sensem. Szkoda, że tu nie można malować może być bardziej zrozumiała ale postaram się wytłumaczyć jak dziecku. Chcę zabijać nienarodzone dzieci (czy te nienarodzone dzieci to też np. dzieci, które zostaną poczęte np. za 10 lat?) , a nie chcą zabijać żywych dzików. Brak sensu. chcą zabijać dzieci, a dzików nie- to porównanie ma sens. Jedak przykro mi bo nikt nie chce zabijać ludzi, również dzieci.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!