Halle Berry buntuje się przeciwko długim włosom

przejdź do komentarzy

"To nie one sprawiają, że kobieta jest sexy!"

halle berry halle berry/© PR Photos

"Chodziłam na castingi, gdzie każda czarna dziewczyna miała długie, kręcone włosy, prawdziwe bądź nie. Chodziłam i przychodziłam z niczym. Musiałam się czymś wyróżnić."

***


Piękne, długie włosy od wieków podobają się mężczyznom i zajmują czołowe miejsca wśród odpowiedzi o to, co czyni kobietę seksowną.

Halle Berry może się nie zgodzić i trudno nie przyznać jej racji - wystarczy rzut oka by stwierdzić, że ona w chłopięcej fryzurce wygląda oszałamiająco.

I tak też się czuje.

- Kiedy mam naprawdę krótkie włosy, czuję się najlepiej - powiedziała magazynowi People. - Ale włosy to tylko dodatek, który noszę, jak torebka czy buty.

Aktorka miała jednak problemy z przekonaniem innych do swojej fryzury.

- Gdy zaczęłam grać, rozpoczęłam walkę ze stereotypem, że tylko długie włosy są sexy - wyjaśnia. - Chodziłam na castingi, gdzie każda czarna dziewczyna miała długie, kręcone włosy, prawdziwe bądź nie. Chodziłam i przychodziłam z niczym. Musiałam się czymś wyróżnić.

W 1989 zdecydowała się na odważne cięcie. Menedżerka załamywała ręce twierdząc, że teraz już nikt Halle nie zatrudni. Dwa tygodnie później Berry dostała swoją pierwszą pracę w serialu.

- Wybrali mnie, bo byłam inna - kwituje gwiazda.

Dobrze czasem iść pod prąd.

Czytaj więcej: Dobierz fryzurę do znaku zodiaku
 


Halle Berry buntuje się przeciwko długim włosom

Halle Berry buntuje się przeciwko długim włosom

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!