Hanna Lis dołączyła do Czarnego Protestu: Jakim prawem politycy...

przejdź do komentarzy

Internauci dawno nie byli tak podzieleni.

hanna lis hanna lis/KAPiF, Instagram: Hanna Lis
Gwiazda programu Azja Express, dziennikarka Hanna Lis nieoczekiwanie dołączyła do akcji protestacyjnej "Czarny Protest".

Zobacz też: Hanna Lis nie oglądała premiery Azja Express: Nie wiem, czy miałabym odwagę

Ma on na celu zwrócenie uwagi na omawianą obecnie ustawę antyaborcyjną, która bezpośrednio może zagrozić kobietom.

Kampania została zorganizowana przez lewicową partię Razem.

Według Małgorzaty Adamczyk:

Każda z nas może symbolicznie zamanifestować sprzeciw - w domu, w pracy, na spacerze, w szkole, w Internecie.


I dalej:

Pokażmy, że nie godzimy się na odbieranie nam prawa do zdrowia, do bezpieczeństwa, do godności i szacunku. Pokażmy naszą siłę, nasz sprzeciw, naszą solidarność.


Zobacz też: Tym zdjęciem Maffashion PODZIELIŁA SWOICH FANÓW!

Ustawa ma w założeniu zakazać aborcji, nawet jeśli ciąża zagraża życiu matki. Ponadto istnieją uzasadnione obawy, że kobiety będą musiały rodzić dzieci, które będą pochodzić z gwałtu.

Tymczasem żona Tomasza Lisa napisała na swoim Instagramie:

Miałam dwie "zagrażające zdrowiu i życiu" ciąże, zakończone dwiema cudownymi córkami. Jestem więc upoważniona (jak sądzę) do tego by zabrać w sprawie ustawy antyaborcyjnej głos. Nigdy nie przyszło mi do głowy przerwać ciążę, ale kimże ja jestem, by decydować za innych?


Oraz:

Jakim prawem chcą czynić to politycy, którzy dramatem kobiet handlują na bazarze doraźnych, sondażowych strat i zysków? #czarnyprotest


Niestety niektórzy Internauci stwierdzili, że ta akcja nie ma sensu:

Kimże ja jestem, zeby decydować czy dziecko które sie prędzej czy pózniej mogłoby sie urodzić ma tego dnia doczekać czy nie? Czy naprawdę to, ze jestesmy KOBIETAMI daje nam prawo decydowania, ze to nienarodzone ma szanse to życie dosyć czy tez nie? Z całym ubolewaniem dla nieszczęść kobiet w ciąży aborcja to przerwanie procesu życia i jakbyście nie protestowały to właśnie jest!


Zobacz też: USTAWA ANTYABORCYJNA - O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI?

Normalni, zdrowi na umyśle ludzie, bo celebryci robią wszystko, żeby tylko się pokazać. Parcie na szkło mają do starości.


[...] ok ale z tego co wiem, rząd nie planuje żadnych zmian. To są jakieś obywatelskie zadymy wiec o co ten cała zadyma.


Z drugiej strony fani prezenterki piszą, że:

Nie chcesz aborcji to jej sobie nie rob. Nie decyduj o sumieniu osób o odmiennych poglądach.


Oraz:

Moje ciało, mój wybór. Tylko w Polsce i Irlandii jeszcze tak jest, że kościół to najwyższy autorytet, zacofanie i ciemnota brak słów, ręce opadają.


Natomiast jeden z Internautów wytłumaczył, że cała ustawa może nawet w ogóle nie przejść, ale rządzący mają obowiązek ją sprawdzić.

Zobacz też: Kobiety z całego świata solidaryzują się z Polkami! (FB)

Wszystko dlatego, że:

Politycy nie chcą zmieniać ustawy, która jest i na którą zgodził się kościół. Ponieważ wpłynęły dwa projekty ustaw od obywateli to musza się tym zając. Takie mamy przepisy.


Co sądzicie o tej akcji? Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?


Miałam dwie "zagrażające zdrowiu i życiu" ciąże, zakończone dwiema cudownymi córkami. Jestem więc upoważniona (jak sądzę) do tego by zabrać w sprawie ustawy antyaborcyjnej głos. Nigdy nie przyszło mi do głowy przerwać ciążę, ale kimże ja jestem, by decydować za innych? Jakim prawem chcą czynić to politycy, którzy dramatem kobiet handlują na bazarze doraźnych, sondażowych strat i zysków? #czarnyprotest Both of my pregnancies, labeled by doctors as a "threat to health and life " miraculously ended in giving birth to my two beautiful daughters. I therefore feel entitled to have a say in the ongoing debate about the impending reality of introducing a total abortion ban in Poland. It never occurred to me to have an abortion. But who am I to judge and decide on other people's behalf? What gives the right to do so to politicians, who sell women's tragedies for polls? Please support us on this. #Poland #blackprotest #czarnyprotest #womensrights #notototalabortionban

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hanna Lis (@hanna_lis)Hanna Lis dołączyła do Czarnego Protestu: Jakim prawem politycy...

Hanna Lis dołączyła do Czarnego Protestu: Jakim prawem politycy...

Hanna Lis dołączyła do Czarnego Protestu: Jakim prawem politycy...

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!