Henry Cavill - nowy Superman na okładce Empire (FOTO)

przejdź do komentarzy

Nie boi się klątwy Supermana?

henry cavill henry cavill/© Fame/Flynet
Latem do kin ma trafić najnowszy film o przygodach Supermana, Man of Steel. Tytułową rolę zagra Brytyjczyk Henry Cavill.

W magazynie Empire, którego najnowszy numer zdobi właśnie Cavill możemy przeczytać, że film z założenia miał przypominać nie ekranizację komiksu, ale dokumentacja rzeczywistości.

Henry'emu pozostaje zmierzyć się z legendą i… klątwą roli Supermana. Dotychczasowi odtwórcy nie mieli szczęścia. Najpierw Jerry Siegel i Joe Shuster, twórcy postaci bohatera, zostali oszukani i nie otrzymali pieniędzy za swój pomysł. Z kolei George Reeves, grający Supermana w serialu, popełnił samobójstwo bądź został zamordowany (ta kwestia wciąż pozostaje tajemnicą). Z kolei Christopher Reeve, który zagrał w czterech filmach, ucierpiał wskutek wypadku (spadł z konia) i został sparaliżowany. Złamanie kręgosłupa, jakiego doznał, i inne obrażenia były tak poważne, że nie był w stanie samodzielnie oddychać. Odtąd zmuszony był żyć podłączony do respiratora. Ciekawostką może być fakt, że tydzień przed tym zdarzeniem telewizja wyemitowała thriller Poza podejrzeniem (Above Suspicion, 1995), w którym Reeve gra policjanta sparaliżowanego od pasa w dół. Kirk Alyn, grający Supermana w serialu, miał najwięcej szczęścia, bo po zakończeniu emisji nie mógł "zaledwie" znaleźć pracy - za bardzo identyfikowano go z rolą.

Oczywiście można uznać, że to po prostu niefortunne zbiegi okoliczności, bo Człowieka ze stali gali też Brandon Routh oraz Dean Cain, którzy żyją i mają się dobrze.

Henry Cavill - nowy Superman na okładce Empire Magazine (FOT

Henry Cavill - nowy Superman na okładce Empire Magazine (FOT

Henry Cavill - nowy Superman na okładce Empire Magazine (FOT

Henry Cavill - nowy Superman na okładce Empire Magazine (FOT

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!