Ile zarobią polscy siatkarze?

przejdź do komentarzy

Szykuje się przed nimi wielka i medialna kariera?

mistrzostwa świata siatkarzy mistrzostwa świata siatkarzy/YouTube
Za każdym zwycięstwem w sporcie zawsze czają się niebagatelne kwoty. Teraz, jak już troszkę opadły emocje po wygranej Polaków w mistrzostwach świata w piłce siatkowej, internet zaczyna interesować się, jakie kwoty czają się za zdobytym pierwszym miejscem.

Z odpowiedzą śpieszy onet.pl, choć jak podkreślają redaktorzy, ich obliczenia mają charakter orientacyjny, a kwota, o której mowa może być znacznie większa.

Obrotny prezes Przedpełski nagrodzi zespół premią w wysokości około trzech milionów złotych, drugie tyle ponoć dołożą dumni i nadzwyczaj hojni sponsorzy MŚ. To daje niebagatelną sumę sześciu milionów złotych, a to jeszcze nie koniec. Mistrz świata dostanie premię od Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB) w wysokości 150 tysięcy dolarów. Licząc zgodnie ze średnim kursem dolara w Polsce na koniec sierpnia (ok. 3,20 PLN) nagroda wyniesie mniej więcej 480 tysięcy złotych. Łącznie - jeśli prezes Przedpełski nie włączy premii od FIVB do puli nagród fundowanych przez PZPS, tylko potraktuje ją jako dodatkowy zarobek Biało-Czerwonych - reprezentacja Polski może zarobić za mistrzostwo świata niemal 6,5 miliona złotych - przeczytamy na eurosport.onet.pl.


Do tego dodajmy, że Mateusz Mika i Mariusz Wlazły pewnie niedługo dostaną lukratywne kontrakty reklamowe.

Jak myślicie, zrobią kariery na miarę Lewandowskiego i, kiedy poznamy ich partnerki.

Kto wie, czy nie prowadzą blogów?
Ile zarobią polscy siatkarze?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!