Isis Gee to nie facet

przejdź do komentarzy

Wytwórnia odpowiada na atak.

isis gee isis gee/www.isis.moblog.pl
Isis Gee jeszcze nie pojawiła się w Polsce, a już zrobiła niemało zamieszania.

Nie będziemy przytaczać wszystkich artykułów - chodzi o pewną konkretną plotkę, która głosi, że wokalistka jest transseksualistą i jakiś czas temu przeszła operację zmiany płci. Informacje wyssane z palca i niczym nie poparte, ale swoje zrobiły.

Nie o taką promocję chodziło Universalowi, który pisze:

Zamieszczone informacje naruszają zarówno dobra osobiste Artystki jak i spółki Universal Music Polska. Materiały te zostały sporządzone z naruszeniem elementarnych zasad warsztatu dziennikarskiego, bowiem informacje zawarte w artykułach są jednostronne, nieprawdziwe oraz obraźliwe a ponadto wywołują fale agresji i niezwykle obraźliwych i wulgarnych komentarzy. Autorzy informacji zachecają rowniez internatów do poszukiwania i potwierdzania tzw. „dowodow“ na prowokacyjne insynuacje.

We wspomnianych materiałach nie zachowano wymaganej ustawowo szczególnej staranności i rzetelności, gdyż to dziennikarz zobowiązany jest do sprawdzenia zgodności z prawdą uzyskanych wiadomości. Nikt nie zwrócił się do spółki Universal Music Polska o przedstawienie stanowiska w sprawie ani o udzielenie jakichkolwiek informacji! Niedopuszczalnym jest, aby nie znając całego stanu faktycznego i stanowisk obu stron dokonywać publicznej oceny i krytyki.

Zamieszczanie informacji oraz zdjęć mających rzekomo świadczyć o tym, iż Artystka jest mężczyzną oraz insynuowanie, iż Artystka przeszła operację zmiany płci, są z gruntu nieprawdzie i obraźliwe a ponadto godzi to w dobra osobiste Artystki.


Całość oświadczenia dostępna tutaj.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!