Jak największe gwiazdy NBA tracą swoje fortuny

przejdź do komentarzy

Od milionera do... zera.

sportowcy sportowcy/
Choć nigdzie indziej w zawodowym sporcie nie płacą tak dobrze jak w NBA, 60 procent koszykarzy w 5 lat po zakończeniu kariery staje się bankrutami.
A gdy jest goło, często też robi się wesoło.


Od milionera do zeraAllen Iverson w 10 lat przeputał prawie 200 mln dol. Zanim doszedł do punktu, w którym cheeseburger to dobro luksusowe, zdążył kupić sobie kilka łodzi, domów, kilkanaście luksusowych samochodów, kilka szaf futer i biżuterii. Zdarzało mu się zostawić za jednym razem u jubilera okrągły milion dolarów, bo pierścionkami, medalionami i łańcuchami w starym dobrym stylu „bling-bling” przystrajał nie tylko siebie, ale i 50-osobową świtę krewnych i znajomków, która włóczyła się za nim przez całą karierę.

Erick Strickland postanowił ulokować kapitał w ziemię. Sam gruntów nie oglądał, nie szacował, zarobiony był, więc scedował formalności na ojca. Strickland senior uwierzył na słowo, że ziemia warta jest 3 mln dol. i to okazyjna cena. Rolnik płakał jak sprzedawał. Post factum okazało się, że płakał ze szczęścia, bo czarnoziemy okazały się kartofliskiem wartym najwyżej połowę zapłaconej kwoty.

Charles Barkley lubił urządzić sobie weekend w stylu Kac Vegas z rajdem po kasynach i nocnych klubach. Sam przyznaje, że przy rulecie i kościach stracił 10 z 40 milionów dolców, jakie zarobił w sporcie. W przypływie szczerości dodawał, że zdarzało mu się w 6 godzin przepuścić 2,5 miliona.

Kenny Anderson

Siódemka na koszulce rozgrywającego m.in. New Jersey Nets, nie była przypadkowa. Kenny dorobił się siódemki pociech – dla urozmaicenia z piątką różnych kobiet. Najłatwiej powiedzieć, że jego 63-milionową fortunę pochłonęły alimenty, ale prawda jest taka, że Anderson sam był jak dziecko, trwoniąc majątek na drogie zabawki. W dobrych czasach na przykład trzymał w garażu dziesięć samochodów i kupił za 2,1 mln dol. dom w Atlancie o powierzchni 1500 m2. Kupił i… nigdy w nim nie zamieszkał.

Od milionera do zeraAntoine Walker

Uciekło mu z portfela ze 150 milionów dolców. Niby jak? "Miałem sporo aut, miałem sporo zegarków. Szczególnie lubiłem rolexy i cartiery z diamentami, wśród nich najbardziej te za 200 tys. dolców za sztukę. Miałem kilkanaście domów (dokładnie 14). Mamusi sprawiłem posiadłość na przedmieściach Chicago za 5 milionów, z 10 łazienkami, pełnowymiarowym boiskiem do kosza i basenem. Okradli mnie. Dwa razy. Raz straciłem biżuterię wartą 55 tys. dolarów. Inwestowałem w nieruchomości i wziąłem trochę pożyczek. Gdy przyszła recesja, banki od razu upomniały się o swoje. Musiałem spłacić, psia kość."
 


Więcej w listopadowym PLAYBOYU w tekście Marcina Zasady:

Od milionera do zera

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!