Jak pielęgnować dłonie zim±?

przejdĽ do komentarzy

Masz suche i popękane dłonie? Oto skuteczne sposoby!

pielęgnacja dłoni zim± pielęgnacja dłoni zim±/iStock

Pielęgnacja dłoni zim±


Zim± dłonie trzeba otoczyć szczególn± trosk±. Pod wpływem mroĽnego i suchego powietrza szybko staj± się szorstkie i zaczyna brakować im nawilżenia. Dzisiaj podzielimy się z wami najlepszymi sposobami na piękne i zadbane dłonie!

Pielęgnacja dłoni zim±


Pierwsze, w co musimy się zaopatrzyć to krem do r±k. Bez niego nie jest możliwa pielęgnacja skóry dłoni. Przede wszystkim musi j± odżywiać i chronić przed utrat± ciepła. Ważne, żeby zawierał składniki, takie jak gliceryna, miód, kozie mleko, aloes, rumianek, witaminy A i E, wazelina. Je¶li chcemy, aby skóra dłoni stała się bardziej elastyczna wybierzmy krem z lanolin±. W przypadku gdy s± bardzo wysuszone, zaopatrzmy się w ten z mocznikiem.

Jak dbać o pielęgnację dłoni zim±?

Kolejn± ważn± rzecz± jest noszenie rękawiczek. Wystawianie delikatnej skóry dłoni na mróz zdecydowanie jej nie służy. Nie zapominajmy o nich, ponieważ doskonale chroni± j± przed pękaniem i wysuszaniem.

Pękaj±ca skóra na dłoniach zim±


Wiele osób zmaga się z pękaj±cymi dłońmi w zimie. Na nasz± skórę niekorzystnie działaj± gwałtowne zmiany temperatury, wtedy gdy np. z ogrzewanego pomieszczenia wychodzimy na mróz. Oprócz kremu do r±k pomog± nam również domowe sposoby na zadbane dłonie.

Czego potrzebuje Twoja głowa jesieni±? Peeling do włosów!

Nawilżaj±ca maska – na noc możemy je posmarować grub± warstw± kremu i założyć foliowe rękawiczki. Dobrym pomysłem jest też wymieszanie kilku kropel gliceryny i soku z cytryny, a następnie posmarowanie tym dłoni. Do ich pielęgnacji doskonale sprawdzi się również oliwa z oliwek.

Masaż – na dłonie doskonale działaj± masaże. Najlepiej wykonywać je za pomoc± olejków. Dokładnie masujemy okrężnymi ruchami palce, a póĽniej za pomoc± jednej dłoni, grzbiet drugiej. Ten zabieg pomoże nam pobudzić kr±żenie.

Zabieg parafinowy - możemy wykonać go w domu lub w salonie kosmetycznym. Parafina ma wła¶ciwo¶ci natłuszczaj±ce i pozwala na dłużej zachować wilgoć w skórze dłoni. Ma zdolno¶ć do utrzymywania ciepła. Dzięki niej skóra staje się miękka, gładka i nawilżona. Zabieg polega na zanurzaniu dłoni w podgrzanej parafinie. Służy do tego specjalne naczynie. Następnie na dłonie nakłada się rękawiczki foliowe, a na to frotte i pozostawia na 15 minut.

Nawilżanie r±k domowymi sposobami przynosi naprawdę widoczne efekty!

Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Pielęgnacja skóry dłoni jest niezwykle ważna zim±, dlatego nie zapominaj o tym. Dzięki niej unikniesz suchego i popękanego naskórka nawet podczas najmroĽniejszych dni!

Jak dbać o pielęgnację dłoni zim±?


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako go¶ć - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. B±dĽ pierwsza!