Jakub Dymek i Michał Wybieralski pod lupą prokuratury

przejdź do komentarzy

Trwa wyjaśnianie zarzutów postawionych im przez osiem kobiet na łamach Codziennika Feministycznego.

jakub dymek jakub dymek/Facebook
Portal Wirtualne Media podał, że warszawska prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające dotyczące zarzutów, jakie osiem kobiet na łamach portalu Codziennikfeministyczny.pl postawiło dwóm dziennikarzom związanym ze środowiskiem lewicy. Chodzi o Michała Wybieralskiego z Gazety Wyborczej i Jakuba Dymka związanego dotąd z Krytyką Polityczną.

Czytaj więcej: Lewicowy polscy publicyści oskarżeni o molestowanie i przemoc seksualną

W poniedziałek na portalu prowadzonym przez feministki pojawił się szokujący artykuł, w którym kobiety oskarżały imiennie obu dzienikarzy o mobbing i molestowanie. Zarzuty dotyczyły molestowania, seksistowskich komentarzy i wymuszaniu seksu. Jedna z kobiet zarzuciła wręcz Dymkowi wymuszenie seksu.

Dymek zaprzeczył na swoim FB zarzutom. Napisał, że jest to pomówienie, chęć zemsty byłej partnerki. Krytyka Polityczna zawiesiła współpracę z dziennikarzem.

Wybieralski przeprosił za swoje zachowanie i również został zawieszony w pracy (odbyło się to na jego wniosek).

Rzecznika Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik, poinformowała, że przeprowadzono postępowanie przygotowawcze. Teraz ma się zacząć postępowanie w kierunku przestępstw przeciwko wolności seksualnej, dotyczących mobbingu oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Jakub Dymek i Michał Wybieralski pod lupą prokuratury

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!