Jeremy Clarkson z Top Gear zawieszony

przejdź do komentarzy

Znany z niewyparzonego języka dziennikarz od lat budzi kontrowersje.

jeremy clarkson jeremy clarkson/© PR Photos
To jeden z najbardziej niepoprawnych dziennikarzy - Jeremy Clarkson prowadzący program motoryzacyjny BBC od lat budzi kontrowersje swoimi wypowiedziami. Współprowadzący Top Gear od lat 90. zasłynął wygłaszaniem budzących emocje opinii. Clarkson polemizuje z przepisami, nieżyciowymi (jak uważa) ograniczeniami. Krytykuje ekologiczny nurt w motoryzacji, a jego oceny samochodów bywają zabójcze. Kiedyś na przykład dziennikarz skrytykował Forda Ka, mówiąc, że "wygląda jak żaba". Ocena ta wpłynęła na znaczący spadek sprzedaży auta w Wielkiej Brytanii.

Kontrowersyjny dziennikarz ma spore grono fanów, którzy chętnie słuchają jego komentarzy. Ostatnio jednak miarka się przebrała. Clarkson miał zatarg z producentem programu i został zawieszony.

Pierwsze pogłoski o problemach dziennikarza pojawiły się już w ubiegłym roku, w maju. Clarkson miał wtedy dostać ostrzeżenie za użycie w czasie przygotowywania programu słowa o rasistowskim zabarwieniu. Słowo "czarnuch" nie było jedynym obraźliwym, jakie pało z ust dziennikarza. Wcześniej miał użyć obraźliwego słowa "slope" pod adresem Azjatów.

BBC nie podaje szczegółów konfliktu. Wiadomo tylko, że w tym tygodniu program nie zostanie wyemitowany.
Jeremy Clarkson z Top Gear zawieszony

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!