Jest lista najbogatszych Polaków! Majątek Kulczyków się pomniejsza

przejdź do komentarzy

Ktoś im depcze po piętach!

dominika kulczyk dominika kulczyk/
Najbogatsi Polacy mają na koncie nawet 13,9 miliarda złotych! Dominika i Sebastian Kulczykowie stworzyli najnowszy ranking 100 Najbogatszych Polaków miesięcznika Forbes.

Joanna Przetakiewicz w Vivie! o śmierci Jana Kulczyka

Kulczykowie są rodzeństwem, którzy odziedziczyli fortunę 3 lata temu po Janie Kulczyku (†65 l.).

Od zawsze Kulczykom depcze po piętach Michał Solowow (56 l.) z fortuną szacowaną na 11,4 mld zł. Ale jego majątek skurczył się tak samo jak Kulczykom. Na trzecim miejscu jest Zymunt Solarz (62 l.) którego majątek wyceniono na 10,2 mld zł.

Na czwartym miejscu jest Jerzy Starak z kwotą 6,3 mln zł – właściciel m.in. Polpharmy, czyli największej firmy farmaceutycznej w Polsce. Jeszcze rok temu jego majątek było o 2,5 mld zł mniejszy. Piąty na liście jest Dariusz Miłek na swoim koncie ma 5 mld zł – jest twórcą firmy obuwniczej CCC.

Później jest Tomasz Biernacki 4,2 mld zł który postawił wszystko na jedną kartę i mając 25 lat założył Supermarket Dino.

Paweł Marchewka z fortuną wynoszącą 3,5 mld zł zdobył kasę zajmując się grami komputerowymi.

Małżeństwo Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie są ósmi na liście a ich majątek wynosi 3,4 mld zł. Zrobili karierę w biznesie meblarskim współpracując między innymi z IKEĄ.

Joanna Przetakiewicz jednak BYŁA ŻONĄ Kulczyka

Na 9 miejscy jest Zbigniew Juroszek prezes Grupy Atal, syn Mateusz Juroszek zarządza firmą bukmacherską STS. Ostatni na liście jest Herman Efromovich z fortuną 3 mld zł – inżynier mechanik – polsko – żydowskiego pochodzenia.


Zdjęcia najbogatszych polaków znajdują się w galerii


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (2): sortuj
 • avatar kozaczek
  gość 22-02-18, 15:42 cytuj
  Ten od CCC można powiedzieć, od straganu z butami do miliardera. Tylko pozazdrościć pomysłu, jak na tamtejsze czasy był to strzał w 10 i głowy do interesów. Facet sam doszedł do wszystkiego . Podziwiam go. Eh nie wszystkim pisane jest bogactwo..... Ja w bloku muszę słuchać tupiącego jak słoń sąsiada z góry!!!!! KUŁŁŁA!! :(
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • avatar kozaczek
  gość 22-02-18, 12:46 cytuj
  Kiedyś złodziejom obcinano łapska teraz ich się glaszcze po głowie wymyślono nazwę biznesmen i robi listę ładnie się pojeb.alo
  Nie masz konta? Zarejestruj się!