Jeszcze nikt tak nie pojechał po Monice Zamachowskiej?

przejdź do komentarzy

"Mnie to zwisa kalafiorem!"

monika zamachowska monika zamachowska/KAPiF
Zawsze uśmiechnięta, dystyngowana, pod pachę ze Zbyszkiem Zamachowskim. Uśmiecha się do fotoreporterów, grzecznie udziela wywiadów. Któż by pomyślał, że Monika Zamachowska (42 l.) może komuś podpaść. A jednak...

Jakiś czas temu portal onet.pl opublikował recenzję Moniki. Gwiazda oceniała spektakl Nohavica-Cohen w reżyserii Mariana Opanii. Nie brakowało słów krytyki. Monice nie podobali się aktorzy, muzyka, właściwie nic. Oto fragment puenty:

Właściwe na końcu pozostaje lekka frustracja i żal, że to przedstawienie raczej nikogo nie zainspiruje, nie sprawi, że młodzi sięgną po genialne teksty Nohavicy, ani Cohena. Obawiam się, że nikogo nie przerazi, że "przyszłość to zbrodnia", nie zakochają się w dziewczynie, "która pachnie deszczem". Gdy jeszcze na domiar złego Marian Opania zaśpiewał moją ukochaną piosenkę Nohavicy, "Kiedy odwalę kitę", w dziwnym tłumaczeniu pod tytułem "Kiedy i mnie sieknie", które niby jest bliższe oryginałowi, ale w którym nie ma pamiętnych słów Tolka Murackiego: "wszystkie moje plany tak niewiele znaczą, w sumie było nieźle, ludzie mi wybaczą", poczułam się trochę oszukana. Dalej kocham Opanię, trudno byłoby to zmienić, podobnie jak Nohavicę i Cohena. Ale "Nohavicy-Cohena" w teatrze Buffo polecić nie mogę.


Super Express postanowił spytać Opanię, co sądzi o tej opinii. Odpowiedź była zabawna, ale na pewno poszła w pięty:

Mnie to zwisa kalafiorem! Są tak wspaniałe opinie tych, którzy się naprawdę znają, że opinia pani Richardson mnie w ogóle nie interesuje. Ja się słucham tych, którzy się naprawdę na tym znają: reżyserów filmowych, którzy byli na spektaklu, czy dyrektorów teatru Polskiego Radia, ludzi z telewizji. Jeżeli jej mąż śpiewa jej ukochaną piosenkę "Gdy odwalę kitę" i ona uważa, że to jest świetny przekład, no to się myli. Ja zaśpiewałem w przekładzie Andrzeja Poniedzielskiego, i to jest przekład odpowiadający inteligenckiemu poczuciu humoru z własnej śmierci.


Auć!

 


Jeszcze nikt tak nie pojechał po Monice Zamachowskiej?

Jeszcze nikt tak nie pojechał po Monice Zamachowskiej?

#monikazamachowska #zbigniewzamachowski #dialogi #celebryci #celebrytyzm

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @kozaczek_pl


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!