Jimmy Savile z BBC gwałcił dzieci

przejdź do komentarzy

BBC przeprasza za dziennikarza. Jego najmłodsza ofiara miała 9 lat.

jimmy savile jimmy savile/YouTube
Jimmy Savile przez wiele lat uchodził w Wielkiej Brytanii za gwiazdę dziennikarstwa. Od 1958 roku pracował w Radio Luxembourg, na początku lat 60. zadebiutowął w telewizji. Od 1964 prowadził popularną telewizyjną listę przebojów Top of the Pops, będąc jej pierwszym prezenterem. W 2006 jako współprowadzący wystąpił w ostatnim wydaniu tego programu. W latach 70. i 80. pracował w BBC, prowadząc m.in. jeszcze jeden program telewizyjny o dużej oglądalności – Jim'll Fix It.

W 1990 roku Savile otrzymał tytuł szlachecki. Był znany z hojności i wspierania organizacji charytatywnych.

Zmarł w 2011 roku, 29 X. Teraz na jego legendzie kładą się cieniem coraz częściej wyciągane historie z molestowaniem i nadużyciami, na jakie pozwalał sobie dziennikarz wobec kobiet, kolegów z pracy, a nawet nieletnich dziewczyn.

Sprawa nabrała takiego rozgłosu, że szefowie BBC, w której pracował Savile, przepraszają publicznie ofiary dziennikarza. Sprawą zajęła się policja, a stacja BBC zaproponowała współpracę w śledztwie.

Głos zabierają kobiety, które w latach 70. prezenter miał nakłaniać do seksu. To były dzieci - najmłodsza jego ofiara miała zaledwie 9 lat! Dziennikarki wyznają, że: W latach 70., 80., a nawet 90. kobiety w świecie mediów były traktowane z przymrużeniem oka, jak zabawki, a nie pełnoprawne partnerki. Jeśli któraś zaczęła narzekać, wyśmiewano ją (cytujemy za muzyka.onet.pl).

Savile nie ukrywał swych erotycznych fascynacji, pisał o nich również w autobiografii.

Teraz brytyjskie tabloidy docierają do szczegółów. Jak się okazuje, dawni koledzy dziennikarza wiedzieli o jego chorych upodobaniach. Sevile docierał do dziewczynek poprzez programy telewizyjne oraz fundacje charytatywne. Gustował w młodych nastolatkach - Daily Mail rozmawiał z jedn z ofiar dziennikarza-pedofila. Gdy zgwałcił ją Sevile, miała 16 lat. Incydent zakończył się dla niej nielegalną aborcją.


Seksafera wokół nieżyjącego Jimmy'ego Savile'a

Seksafera wokół nieżyjącego Jimmy'ego Savile'a

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!