Julia Wieniawa jedzie do Cannes! Będzie tam gwiazdą?

przejdź do komentarzy

A z nią Torbicka i Mercedes.

julia wieniawa julia wieniawa/ instagram.com/festivaldecannes/juliawieniawa/
W tym roku Grażyna Torbicka, Jessica Mercedes i Julia Wieniawa będą reprezentowały markę L'Oreal na 71. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Piosenkarka i dziewczyna Antka Królikowskiego pochwaliła się zdjęciem z lotniska, tuż przed wylotem. Kierunek: nadmorska miejscowość, na którą przez kilka dni będą zwrócone oczy całego świata sztuki. Wygląda na to, że szykują się prawdziwe emocje.

Wieniawa o Kobietach Mafii: stworzyłam harcorową postać!

Dziś rozpoczął się jeden z najsłynniejszych festiwali filmowych świata, nazywany europejskimi Oscarami. Filmoznawcy i kinomaniacy podkreślają, że tegoroczne francuskie święto kina jest dla Polski szczególne - aż 7 filmów naszych rodaków znalazło się w festiwalowych sekcjach.

Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego powalczy w Konkursie Głównym o prestiżową Złotą Palmę. W obrazie wystąpiły takie wybitne osobistości kina jak Tomasz Kot czy Agata Kulesza. To nie pierwsza współpraca instagramowej przyjaciółki Kasi Nowsowskiej z wybitnym reżyserem. Aktorka zagrała kluczową rolę w jego obrazie Ida, który zdobył Oskara dla najlepszego zagranicznego filmu.

Na canneńskim festiwalu będzie można zobaczyć także Fugę Agnieszki Smoczyńskiej. Obraz reżyserki kultowych Córek Dancingu zostanie pokazany w sekcji poświęconej debiutom i drugim filmom.

Na tym nie koniec polskich akcentów na francuskim festiwalu. W ramach specjalnych pokazów zostanie zaprezentowana animacja Marty Magnuskiej o znamiennym tytule Inny, a w Konkursie Filmów Krótkometrażowych o nagrodę powalczy III w reżyserii Marty Pajek.

Szczególnie wiele emocji wzbudza obraz Blizny Agnieszki Zwiefki. Polsko-niemiecką koprodukcję widzowie zobaczą w sekcji Work in Progress.

Nie można też zapomnieć o animacji poświęconej życiu Ryszarda Kapuścińskiego. Jeszcze dzień życia w reżyserii Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente to kolejny polski akcent w Cannes.

Festiwal potrwa do 19 maja. Nie zdążymy ochłonąć po emocjach wiązanych z podglądaniem największych gwiazd na canneńskim czerwonym dywanie, a już przeniesiemy się do Londynu, by pogratulować Meghan Markle i Harry'emu zawarcia związku małżeńskiego.

Julia Wieniawa przyznaje: hejt po mnie SPŁYWA! Jestem komercyjna

Relacje z czerwonego dywanu z pewnością zobaczymy na Instagramach Jessici Mercedes i Julii Wieniawy. Dziewczyny już wybrały suknie, w których będą dumnie kroczyć po ścieżkach nadmorskiej miejscowości.

Uważacie, że w tym roku Polacy odniosą sukces?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (10): sortuj