Jurek Owsiak najpierw ZREZYGNOWAŁ, potem zmienił zdanie

przejdź do komentarzy

"Ilość pomyj wylanych na mnie i moich bliskich jest przeogromna."

jurek owsiak jurek owsiak/© KAPiF
Po zamieszaniu, jakie towarzyszyło ostatniej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zobacz Jurek Owsiak: Mieszkam w bloku, płacę ZUS, a mój OFE jest *jowy, Jurek Owsiak poczuł się zmęczony.

Zmęczony na tyle, żeby się wycofać.

W swoim wystąpieniu na videoblogu Owsiak powiedział:

To co się zakręciło wokół nas w ostatnim czasie, jest czymś nieprawdopodobnym, jest czymś co się nie mierzy w mojej głowie z niczym realnym. Muszę to porównywać do zapachu komór gazowych, do języka nazistowskiego, komunistycznego, do słów, które mogły padać w Katyniu, w Auschwitz... Coś niebywałego! 2014 rok, XXI wiek, Europa zjednoczona...


Pokazując rysunek satyryczny, na którym widać kotłujących się polskich rycerzy i Krzyżaków, którzy mówią: Chyba zaczęli bez nas.

Nie potrzeba nam wroga, wroga mamy wśród nas!
- stwierdził Owsiak.

Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oświadczył, że rezygnuje.

Ilość pomyj wylanych na mnie i moich bliskich jest przeogromna
- podsumował.

Owsiak nawiązał też do słów, według których ojciec Owsiaka był donosicielem, a on sam leczył się psychiatrycznie. Stwierdził, że już po 1. finale przyznał, że jego tata był milicjantem, a on sam symulował chorobę psychiczną, żeby uniknąć pójścia do wojska.

Aby sytuacja była jasna, a proces, który Owsiak wytoczył blogerowi Matka Kurka (Owsiak pozwał go za teksty na blogu, w których m.in. nazywa szefa WOŚP "królem żebraków i łgarzy" oraz "hieną cmentarną") przebiegał bez zakłóceń, kierujący Orkiestrą, oświadczył, że wycofuje się - przynajmniej na jakiś czas.

Złożyłem całą rezygnację, ze wszystkiego. Ze wszystkiego! To samo zrobiła moja żona. Cała nasza załoga powiedziała: "Jurek, Dzidzia, dalej będziemy pracowali, chociaż będzie piekielnie trudno, że nie jesteśmy razem - powiedział Owsiak.

Cały film z wypowiedzią Owsiaka znajdziecie tutaj.

AKTUALIZACJA

Owsiak wycofał się z oświadczenia na prośbę osób, które apelowały o zmianę decyzji. Zmienił zdanie m.in. po mailu od 18-letniego Wojtka.

Cytujemy za TVN24:

Wyjaśniał, że w jego mieście nikt nie organizował w tym roku finału WOŚP, dlatego on wraz z kilkoma znajomymi ze szkoły zrobili to w niecały miesiąc i zebrali "18 tysięcy złotych". - Wojtas - postawiłeś mnie na nogi - powiedział w nagraniu, dziękując nastolatkowi za nową energię, jaką dał mu do walki.Jurek Owsiak REZYGNUJE ZE WSZYSTKIEGO!

Jurek Owsiak REZYGNUJE ZE WSZYSTKIEGO!

Jurek Owsiak REZYGNUJE ZE WSZYSTKIEGO!

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!