Jutro miną dwa lata od śmierci Anny Przybylskiej - mama aktorki napisała list

przejdź do komentarzy

"Osobiście po stracie mojej ukochanej Anki..."

anna przybylska anna przybylska/© KAPiF
Jutro, 5. października miną dwa lata od śmierci Anny Przybylskiej.

Pamiętacie tamten szok? Piękna, młoda, uwielbiana aktorka, partnerka, przyjaciółka, ale przede wszystkim mama trójki dzieci została pokonana przez chorobę.

Zobacz: Kuba Wojewódzki komentuje pomysł nakręcenia filmu o Annie Przybylskiej

Trudno zliczyć kondolencje, które ludzie składali na ręce rodziny za pośrednictwem internetu. Przygnębienie, smutek i wielki żal. Pytanie - jak to możliwe, że odchodzą tak młodzi i potrzebni ludzie?

Po dwóch latach od dramatycznych październikowych dni, mama Anny, Krystyna Przybylska, napisała list. Pisze w nim o swoich uczuciach związanych z utratą dziecka i o tym, jak żyje się po takiej tragedii. Jednocześnie mama aktorki namawia wszystkich, by nabrali dystansu i docenili to, co zostało im dane:

Osobiście po stracie mojej ukochanej Anki doceniam każdy dzień, który mogę spędzić z córką Agnieszką, zięciem, wnukami, mężem i z pozostałymi życzliwymi bliskimi, których mam wokół siebie i każdy z takich dni uważam za wyjątkowy dar od Boga - pisze Przybylska.Jutro miną dwa lata od śmierci Anny Przybylskiej - mama aktorki napisała listMama Anny przypomina, że za kilka dni będziemy obchodzić Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.

Nie jest to oczywiście święto na miarę radosnych dni Bożego Narodzenia czy też Świąt Wielkanocnych. W tym dniu nie mamy myśleć o prezentach, smakołykach i wypoczynku. W tym dniu szczególnie powinniśmy pochylić się nad ludzkim cierpieniem i przemijaniem. Naturalnie w natłoku codzienności nie ma zbyt wiele czasu, by o tym myśleć, lecz samo to, że nie będziemy tego robić nie będzie oznaczało, że ta sfera ludzkiego życia nas w końcu nie dotknie, a wtedy może być już za późno. Każdego z Was z osobna namawiam, byście w tych pięknych jesiennych dniach października znaleźli w sobie iskrę człowieczeństwa, która pozwoli Wam spojrzeć na życie własne, jak i otaczających nas bliźnich, z pewnym dystansem i świadomością, że to co dziś mamy, jutro może być już niemożliwą do odzyskania przeszłością - pisze Krystyna Przybylska.


Czytaj też: Mama Anny Przybylskiej komentuje nowy związek Jarosława Bieniuka


Jutro miną dwa lata od śmierci Anny Przybylskiej - mama aktorki napisała listMama gwiazdy zwraca się też z prośbą:

W tych dniach proszę Was również o wsparcie tej pięknej idei, jaką jest bezinteresowna pomoc tym, którym pomóc już się nie da. Wspólnymi siłami możemy uczynić ich ostatnie dni najpiękniejszymi dniami ich życia. Dajmy im godnie od nas odchodzić, byśmy i my mogli któregoś dnia podążyć równie godną drogą. Nie mówię tu wyłącznie o sferze finansowej, choć oczywiście bez środków finansowych nie ma możliwości utrzymania placówek hospicyjnych. Wiele jest dróg wsparcia – wystarczającymi potrafią być podstawowe produkty obecne w każdym domu, wystarczającymi potrafią być przedmioty, które niektórzy z nas traktują jak bezużyteczne odpady, wystarczającym mogą być również osobiste odwiedziny i psychiczne wsparcie osób tam przebywających, a czasem wystarczą słowa otuchy i uznania zarówno dla personelu medycznego, jak i dla wolontariuszy, którzy każdego dnia bezinteresownie poświęcają cząstkę swego życia na pomoc tym, którzy stoją u wrót nieuchronnie zbliżającej się śmierci.


Zobacz też:
Jaka była Anna Przybylska? Wspomina Piotr Zelt


Proszę Was o to z całego serca i mam nadzieję, że będziemy razem na najbliższym koncercie Głosy dla Hospicjum. Liczę również na to, że co jakiś czas będziemy się widywać na korytarzach trójmiejskich hospicjów, wymieniając porozumiewawcze uśmiechy, które będą widomym znakiem radości z możliwości pomagania innym.

Kocham Was i pozdrawiam,

Krystyna Przybylska
- kończy swój list mama aktorki.Jutro miną dwa lata od śmierci Anny Przybylskiej - mama aktorki napisała listJutro miną dwa lata od śmierci Anny Przybylskiej - mama aktorki napisała list

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!