Kamil Haidar wstydzi się za Polaków

przejdź do komentarzy

Chodzi o uchodźców.

kamil haidar kamil haidar/Facebook,Instagram,TVN
Uchodźcy, Syryjczycy - te wyrazy przewijają się teraz w mediach jak jakaś mantra. Są strajki, obraźliwe hasła i apele o otwarte ramiona z drugiej strony. Inna kultura i religia budzą wiele wątpliwości.

Kamil Haidar, który sam wychowywał się w Syrii, postanowił wziąć stronę imigrantów. Najpierw na swoim FB zamieścił wpis po angielsku. Napisał, że wstyd mu za reakcje sąsiadów:

Myślałem kilka dni, by napisać coś o ostatnich wydarzeniach . Czekałem aż emocje nieco ostygną, aby wydać rozsądne i rozważne oświadczenie i skomentować sytuacje jako politolog, a nie jako osoba emocjonalnie zaangażowana w problem traktowania uchodźów w UE. Ale emocje nie opadły. Jestem cholernie wkurzony na mój kraj, wstydzę się wielu moich przyjaciół i sąsiadów którzy zachowują bardziej jak troglodyci z III Rzeszy niż Europejczycy XXI wieku.


Zaraz potem skomentował wymyśloną przez jednego z blogerów historię - imigranci mieli obrzucać autobus odchodami i go rozhuśtać:

Ta falszywa jak sie okazuje relacja byla ostatnio podstawa Islamofobii wsrod moich znajomych na FB. Przykro patrzec jak wiele osob sie zdewaluowalo w moich oczach i ujawnilo swoje prawdziwe ja - ksenofobiczne, zacofane i prowincjonalne. Najbardziej przerazajace jest jednak to, ze taki Kamil Bulonis jest w stanie swoja bajka wywolac publiczna histerie i nakrecic kampanie nienawisci jak w latach 40tych. Bylo to nawet komentowane w telewizyjnych serwisach. Takich sfabrykowanych przekazow jest wiecej. Sam kilka wykrylem korzystajac zwyczajnie z google. Mozemy byc spokojni, że Noc Dlugich Nozy czy Pogrom Kilecki goszczą juz tylko na kartach historii? Nie bylbym taki pewny. Kazde ludobojstwo zaczynalo sie od niewinnego klamstewka i kilku "eterowych" krzykaczy...


Zosia Ślotała będzie dumna?

Po której stronie barykady jesteście?

 

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!