Kandydatki do tytułu Miss World nie będą paradować w bikini

przejdź do komentarzy

"Nie patrzymy na jej pupę. Słuchamy tego, co mówi."

miss world miss world/© Fame/Flynet
Już w ubiegłym roku podczas wyborów Miss World kandydatki do tytułu nie występowały w kostiumach kąpielowych. Wszystko dlatego, że wybory odbywały się w muzułmańskiej Indonezji. By nie urazić gospodarzy, dziewczęta pokazały się w skromniejszych sarongach (to rodzaj spódnicy).

Po zakończeniu tegorocznego konkursu, w którym tytuł Miss zdobyła Rolene Strauss z Republiki Południowej Afryki, zadecydowano, że od przyszłego roku występy w bikini zostaną zupełnie usunięte z pokazu.

O decyzji poinformowała Julia Morley, która przewodniczy konkursowi od dziesięciu lat:

- Naprawdę nie chcę - i nie potrzebuję - oglądać kobiet chodzących w tę i z powrotem w bikini. To w żaden sposób nie służy kobiecie, to nie służy też nikomu z nas - powiedziała.

Czytaj: Miss World 2014 została Rolene Strauss (FOTO).

W przeciwieństwie do konkursu Miss Universe, który główny nacisk kładzie na wygląd kandydatek (ten konkurs odbywa się w USA), wybory Miss World zwracają uwagę również na charakter kandydatki oraz jej działalność charytatywną.

I właśnie tego chce się trzymać szefowa konkursu:

- Nie obchodzi mnie to, że ktoś ma pupę o kilka centymetrów szerszą niż ktoś inny. Nie patrzymy na pupę. Słuchamy tego, co mówi kandydatka - stwierdziła Morley.Tegoroczna Miss World Rolene Strauss


Kandydatki do Miss World nie będą paradować w bikini

Zdjęcie z wyborów w 2008 roku

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!