Kanye West nie wyda już ŻADNEJ płyty!

przejdź do komentarzy

Jest oficjalne oświadczenie artysty.

kanye west kanye west/FameFlynet,
Kanye West (38 l.) na swoim Twitterze napisał, że już nigdy nie wyda płyt CD. Okazuje się jednak, że raper chce przy tym zachęcić fanów do korzystania z aplikacji Tidal, która umożliwia słuchanie muzyki tylko poprzez streaming.

Zobacz więcej: Kanye West w furii! Krytycy ostro o jego płycie

Raper, który zasłynął ze swojego ciętego (i często nieprzemyślanego) języka, stara się w ten sposób nakłonić słuchaczy do korzystania z tej aplikacji. Dlaczego? Otóż dzięki temu ma większe wpływy finansowe, ponieważ nie musi inwestować w tłoczenie i wydawanie fizycznych płyt.

Z drugiej jednak strony powoduje to zagrożenie "spiracenia" jego utworów. Jego ostatnia płyta The Life of Pablo została nielegalnie skopiowana aż 500 000 razy. I to ledwo tydzień po premierze!

Co to jest Tidal?Aplikacja Tidal w zamian za abonament pozwala na szeroki zakres odsłuchu muzyki. Stała opłata jednak może odstraszać fanów, którzy nie są do tego przyzwyczajeni.

Czy decyzja męża Kim Kardashian może wpłynąć na rozwój nurtu muzycznego w kierunku abonamentów? Czy uważacie, że to dobra decyzja?


 Kanye West nie wyda już ŻADNEJ płyty!

Kanye West nie wyda już ŻADNEJ płyty!

Kanye West nie wyda już ŻADNEJ płyty!

Kanye West nie wyda już ŻADNEJ płyty!

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!