Kardashianki zarabiają na dzieciach pracujących w Chinach

przejdź do komentarzy

A Kim poleciała na Haiti...

kim kardashian kim kardashian/Star
Kardashianki mogą mieć poważne problemy, jeśli coś z tego, co wypisuje magazyn Star, okaże się prawdą.

Kim jest obecnie na Haiti i internauci już burzą się, że do dotkniętych biedą ludzi podchodzi w pełnym makijażu i drogich ubraniach. Nawet raz na jakiś czas ciężko jej przywdziać dżinsy i zrezygnować z "tapety".

Star ma jednak gorsze wieści, niż pokryta makijażem twarz Kim na Haiti.

Magazyn twierdzi, że siostry zarabiają na pracy dzieci w Chinach, gdzie produkowane są sprzedawane przez nie ubrania i dodatki.

Według magazynu w "obozach pracy", gdzie powstają dobra Kardashianów, zatrudnia się nawet 16-letnich pracowników, którzy traktowani są niemal jak niewolnicy.

Organizacja walcząca o prawa człowieka zajęła się źródłem pochodzenia odzieży z metką "Kardashian".

To, czego dowiedzieli się, było przerażające, ale wcale nie dziwi. Siostry (i ich żądna pieniędzy mama) zarabiają krocie na tym, co w Chinach powstaje za ułamek ostatecznej ceny.

- Kardashianowie trzymają razem ze złymi ludźmi - powiedział dyrektor Institute for Global Labour and Human Rights. - Tacy celebryci jak oni nie tylko łamią prawa człowieka, ale podają też w ten sposób rękę rządowi, który pluje na demokrację i prawa kobiet.

Wiele z rodzinnych marek opiera się na chińskiej produkcji prowadzonej w rejonach, gdzie pracownicy mogą marzyć o poszanowaniu najbardziej podstawowych praw.

- Przymykają oko na łamanie praw człowieka dla własnego zarobku - podsumowuje Li Qiang, dyrektor orranizacji China Labor Watch. - Ludzie tacy jak Kardashianowie produkują w Chinach ze względu na większy zysk, bo tu koszty są dużo niższe w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi czy innymi krajami.

"Obozy pracy", w których mają powstawać m.in. buty sygnowane przez Kim, zatrudniają nastoletnich pracownikach stłoczonych w dusznych szopach, pracujących po 84 godziny w tygodniu (czyli po 12 godzin dziennie, od poniedziałku do niedzieli), w miejscu, gdzie temperatura sięga nawet 37 stopni Celsjusza, aby pod koniec roku Kardashianowie z satysfakcją sprawdzali, ile milionów dolarów wpłynęło na ich konto.

Kardashianki zarabiają na dzieciach pracujących w Chinach
Kim na swoim blogu zachęca do kupna butów ShoeDazzle, które reklamuje swoim nazwiskiem. Obuwie jest produkowane w Chinach.

Kardashianki zarabiają na dzieciach pracujących w Chinach
Kim na Haiti pracuje nad dobrym wizerunkiem.

Kardashianki zarabiają na dzieciach pracujących w Chinach

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!