Karolina Gruszka zagra Marię Skłodowską Curie

przejdź do komentarzy

Inna twarz ikony nauki.

karolina gruszka karolina gruszka/© KAPiF
Ruszyły zdjęcia do filmu o życiu Marii Skłodowskiej Curie. Ekipa filmowa pracuje na razie na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - podaje Polski Instytut Sztuki Filmowej, który współfinansuje projekt.

Reżyserką obrazu jest Marie Noëlle z Francji. Autorem zdjęć - Michał Englert, za scenografię odpowiada Niemiec, autorem kostiumów jest para z Belgii. W filmie wystąpią polscy aktorzy - odtwórczynią głównej roli będzie Karolina Gruszka. Partnerować jej będzie Izabela Kuna (zagra siostrę noblistki, Bronisławę Skłodowską. Alberta Einsteina zagra Piotr Głowacki, a zagorzałego przeciwnika Marii, Emile'a Amagata - Daniel Olbrychski. W obrazie pojawią się też francuscy aktorzy.

Zdjęcia do filmu będą realizowane od maja do lipca w Paryżu, Brukseli, Monachium oraz w Łodzi, Krakowie i Łebie. W Polsce zaplanowano ok. 20 dni zdjęciowych.

Reżyserka filmu zapowiada, że skupi się na mało znanej do tej pory "ludzkiej twarzy" Marii Skłodowskiej.

- Chciałabym, żebyśmy po obejrzeniu tego filmu zapamiętali Marię Skłodowską-Curie nie tylko jako kobiecą ikonę nauki, czy Polkę znaną na całym świecie, lecz przede wszystkim jako inspirującą, silną kobietę - jednostkę wybitną pod każdym względem, zasługującą na podziw i godną naśladowania - mówi Noelle.
Karolina Gruszka zagra Marię Skłodowską Curie

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!