Karolina Lewicka ZAWIESZONA przez prezesa TVP

przejdź do komentarzy

Dziennikarka prawie pokłóciła się na wizji z ministrem Piotrem Glińskim.

karolina lewicka karolina lewicka/TVP Info
W niedzielny wieczór gościem programu Minęła dwudziesta był Piotr Gliński. Minister kultury miał się wypowiedzieć w sprawie kontrowersyjnej sztuki Śmierć i dziewczyna wystawionej na deskach teatru we Wrocławiu. Przed premierą Gliński interweniował u marszałka województwa. Domagał się usunięcia spektaklu, w którym pokazywano na scenie akt seksualny.

Minister powiedział, że z informacji udostępnianych przez teatr wynikało, iż podczas przedstawienia będą pokazywane sceny pornograficzne z udziałem aktorów "sprowadzonych z zagranicy".

Lewicka chciała się dowiedzieć, jaki mandat prawny miał minister domagając się od marszałka zdjęcia sztuki. Między gospodynią programu a gościem szybko pojawiło się napięcie. W pewnym momencie rozmowa przestała przypominać wywiad, a zaczęła kojarzyć się z... kłótnią.

Gliński zarzucił, że stacja, w której gości, uprawia propagandę i dodał, że tak nie może wyglądać publiczna telewizja.

Dziennikarka z kolei utrzymywała, że program nie jest konferencją prasową, a ma formułę magazynu publicystycznego, w którym to ona zadaje pytania.

Zdarzały się momenty, gdy trudno było zrozumieć, co mówi gospodyni, a co gość - ponieważ oboje wypowiadali się jednocześnie.

Po kilku godzinach od rozmowy media przyniosły informację o zawieszeniu Karoliny Lewickiej w obowiązkach przez prezesa TVP.

Nie wiadomo, na jak długo Lewicką odsunięto od pracy.

Rozmowę Karoliny Lewickiej z Piotrem Glińskim możecie obejrzeć tutaj.Karolina Lewicka ZAWIESZONA przez prezesa TVP


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!