Kayah wydaje płytę dla gejów

przejdź do komentarzy

Gwiazda uważa, że takie jest zapotrzebowanie na rynku.

kayah kayah/© KAPiF / K300719F
Już w piątek w sklepach pojawi się składanka Music for Boys & Gays. Będą na niej hity "diw świata gejów", czyli Madonny, Kylie Minogue, Alison Moyet i... Zdzisławy Sośnickiej :)

Dlaczego taki skład? Jak twierdzi Kamil W., gej z Warszawy: To muszą być artystki, z którymi gejom będzie łatwo się utożsamić. Czyli takie, które w życiu nie miały lekko, musiały walczyć o swoje, tak jak geje, muszą wciąż walczyć z dyskryminacją. Składanka z wytwórni Kayax jest fajną i miłą niespodzianką.

Mariusz Kurc z Kampanii Przeciw Homofobii docenia przede wszystkim kawałki Madonny. Ta artystka nie pozwala umieszczać swoich piosenek na składankach. Zgodziła się tylko ze względu na wyjątkowość tej płyty. W końcu to ona oświadczyła Jestem gejem uwięzionym w ciele kobiety.

Nie wszyscy uważają pomysł płyty dla gejów za udany. Jak powiedział Sebastian Olejniczak, który często występuje dla społeczności gejowskiej jako Maryla Rodowicz :Muzyka jest dla wszystkich. Niech mi ktoś wytłumaczy, czym się różni ta dla gejów od tych dla hetero. Przecież w muzyce właśnie to jest piękne, że słuchać może jej każdy, bez sztucznych podziałów. Płyta dla homoseksualistów to paranoja.

Kayah broni swojego pomysłu: Tą płytą wszyscy, którzy ją tworzyliśmy, chcemy głośno dać wyraz naszego niezadowolenia z braku zdrowego dystansu do odmienności, z zaściankowej mentalności i dziwnego poczucia moralności, która odrzuca miłość, ale pozwala potępiać i prześladować drugiego człowieka.

Geje nie mają jednak złudzeń. Robert Biedroń, prezes Kampanii Przeciw Homofobii, otwarcie mówi, że to czysty biznes.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!