Kelly Osbourne też usunie jajniki?

przejdź do komentarzy

Celebrytka pójdzie w ślady Angeliny Jolie?

kelly osbourne kelly osbourne/© Fame/Flynet
Kilka dni temu 39-letnia Angelina Jolie oznajmiła światu, że usunęła jajniki. Dwa lata temu aktorka wyznała, że profilaktycznie dokonała mastektomii. Time pisał wówczas o "efekcie Angeliny", ponieważ aktorka pchnęła inne kobiety zagrożone rakiem do badań czy podjęcia podobnych do niej kroków.

Dwa lata temu napisałam o prewencyjnej mastektomii obu piersi, jakiej się poddałam. Proste badanie krwi ujawniło, że noszę w sobie mutację genu BRCA1, która dawała 87-procentowe ryzyko raka piersi i 50-procentowe ryzyko raka jajników. Raka jajników u mojej mamy zdiagnozowano, gdy miała 49 lat. Ja mam 39. W ubiegłym tygodniu poddałam się laparoskopowej obustronnej resekcji jajników. Lekarze znaleźli na jednym z nich małego guza, ale nie miał on w sobie zmian nowotworowych - napisała aktorka.


Wczoraj 30-letnia Kelly Osbourne oznajmiła, że popiera decyzję Angie i być może w przyszłości podejmie taką samą. Przypomnijmy w 2002 roku u matki Kelly, Sharon Osbourne, zdiagnozowano raka okrężnicy. Kilka lat później żona legendarnego muzyka podjęła decyzję o usunięciu piersi.

Również posiadam gen zwiększający ryzyko zachorowania na raka. Mama kazała się nam zbadać. Wiem, że pewnego dnia będę musiała to zrobić [usunąć jajniki] , jeśli będą miała dzieci. Będę chciała przy nich być i wspomagać je, jak tylko będę mogła. Podziwiam Angelinę za to, co zrobiła, ponieważ zwróciła na tę sprawę uwagę całego świata. Teraz ludzie chcą iść się przebadać - mówi Kelly.


Popieracie decyzję Kelly?


Kelly Osbourne też usunie jajniki?

Kelly Osbourne też usunie jajniki?

Kelly Osbourne też usunie jajniki?

Kelly Osbourne też usunie jajniki?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!