Khloe i Kim Kardashian podzieliły się bardzo wzruszającym zdjęciem

przejdź do komentarzy

Upamiętniły przerażającą zbrodnię na niewinnych ludziach.

khloe kardashian khloe kardashian/FameFlynet,
Kim Kardashian oraz jej młodsza siostra Khloe Kardashian udostępniły na swoich profilach na Instagramie zdjęcie, którym uczciły pamięć pomordowanych Ormian na początku XX wieku. Podczas masakr wykonywanych przez Turków w 1915 roku zginęło nawet 1,5 miliona niewinnych ludzi, w tym kobiet, dzieci i starców.

Zobacz też: Kim! Kanye! Ormiańscy fani przyszli na spotkanie gwiazd

Gwałtów dokonywano nawet na najmniejszych dzieciach. Co najgorsze, Turcja do dzisiaj nie odpowiedziała za swoje czyny, sugerując, że Imperium Osmańskie "ratowało chorych na zarazę". Władze do dzisiaj negują ludobójstwo i uciekają przed odpowiedzialnością.

Zbrodnia przez lata była przemilczana przez świat.

Kim napisała na swoim profilu:

Nie mogę uwierzyć, że już rok minął odkąd wraz ze swoimi kuzynami, Khloe, Kanye i North odwiedziliśmy Armenię, aby poznać historię mojej rodziny. Dzisiaj obchodzimy 101 rocznicę Ludobójstwa Ormian. Ponad 15 ludzi zostało zmasakrowanych przez Imperium Osmańskie. Dzisiejszy dzień jest bardzo ważny dla mnie i reszty Ormian na całym świecie. Powinniśmy trzymać się razem i pomóc, aby informacja o ludobójstwie była uznana przez opinię światową.


Khloe napisała, że:

[...] Wiedza to potęga! Jeśli będziemy wiedzieć więcej, to więcej będziemy mogli zrobić. Ludobójstwa, masakry, rzeź ludzi... to wstrętne czyny! Edukowanie ludzi na temat tego, co stało się w historii, jest naszym obowiązkiem. Naszą powinnością jest również to, aby nie być cichym na to, jeśli gdziekolwiek i kiedykolwiek ludzie cierpią [...] nie ważne, jakiej są rasy, czy wyznania.


Zobacz też: Czas zabijania

Celebrytka wyznała również, że:

Cisza zachęca oprawcę, nigdy tego, kto cierpi.


Wyznała przy tym, że jest dumna ze swojego pochodzenia i będzie dzielić się historią swoich przodków, którzy ucierpieli z rąk bestialskich barbarzyńców.

Zdjęcia takie jak to, są naprawdę rzadkością w rodzinie Kardashianów. Pokazują, że oprócz całej otoczki show-biznesu wokół siebie, celebrytki starają się wykorzystać swoją popularność do przekazywania fanom bardzo ważnych treści.

Czy słyszeliście wcześniej o tym ludobójstwie? Jeśli nie, to zachęcamy do zapoznania się z krótkim materiałem filmowym, który dołączony jest do tego artykułu.Last year Kim, Kanye, my cousins, crew and I were able to visit Armenia for the first time and it was a life changing experience. Memories I will keep with me forever! 1.5 million lost souls 💔 the blood doesn't lie. Today marks the 101 year anniversary of the Armenian genocide. Knowledge is power! If we know better than hopefully we shall do better. Genocides, massacres, human slaughter... are despicable acts!! Educating people as to what happened in history is our duty. It is also our duty to not be silent whenever and wherever human beings endure suffering and humiliation no matter their race or creed. Silence encourages the tormentor, never the tormented. I am proud to be Armenian and I won't be silenced or made to believe the stories of our ancestors are "exaggerated". I pray that the moral universe ultimately will bend towards justice. Today let's respect the eternal memory of those who perished in this undeniable act of hate. #NeverForget #1915 #ArmenianPride #EternalFlame 🇦🇲🇦🇲🇦🇲

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Khloé (@khloekardashian)
Khloe i Kim Kardashian podzieliły się bardzo wzruszającym zdjęciem

Khloe i Kim Kardashian podzieliły się bardzo wzruszającym zdjęciem

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!