Kiedy zwykli ludzie nazywają się jak gwiazdy

przejdź do komentarzy

Żebrowski dostaje maile od wielbicielek, Górniak traktują ulgowo.

edyta górniak edyta górniak/© KAPiF
Gazeta Współczesna odszukała w Polsce kilka osób, które noszą nazwiska gwiazd. W gronie zwykłych śmiertelników o znanych nazwiskach znaleźli się Edyta Górniak, Michał Żebrowski, Kasia Kowalska, Agnieszka Chylińska, Irena Kwiatkowska czy Marta Wiśniewska.

I tak Michał Żebrowski noszący imię i nazwisko takie samo, jak znany aktor, zyskał przezwisko Wiedźmin.

- Bardzo często spotykałem się wtedy z różnymi oznakami zdziwienia, kiedy np. przedstawiałem się komuś. Często słyszałem "a to sławny aktor” - opowiada mężczyzna. Dodaje, że raz nawet dawał pani w bibliotece autograf.

W Białymstoku mieszka Agnieszka Chylińska, która nie umie śpiewać. A swoje przygody ze znanym nazwiskiem opisuje w ten sposób:

- Podanie nazwiska prawie zawsze wywołuje komentarz sympatyczny: począwszy od pani w maglu, po urzędników. Kiedyś, w rozmowie telefonicznej, nie mogłam przekonać swego rozmówcy, że nie jestem "tą” piosenkarką. Nawet inny adres wziął za element kamuflażu. Suma summarum sprawy nie udało mi się załatwić - wspomina Chylińska.

Do Michała Żebrowskiego napływały nawet maile od fanek aktora. Mężczyzna wspomina dzień, gdy w skrzynce znalazł wiadomość od rozkochanej w znanym Żebrowskim wielbicielki.

Kilka przygód ma na swoim koncie także pani Edyta Górniak. Kiedyś na przykład telefonicznie umawiała sie na wizytę u lekarza:

- Powiedziałam: "Edyta Górniak”. Pani zapytała zaskoczona: "ta Edyta Górniak?”. Ja na to, że mam tylko takie samo imię i nazwisko. Odpowiedziała, że już miała nadzieję, że ktoś sławny odwiedzi przychodnię... - wspomina Górniak.

Cały artykuł znajdziecie tutaj.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!