ONA ma teraz swoje 5 minut! Wszystko, co musisz wiedzieć o aktorce

przejdź do komentarzy

Garść ciekawostek.

joanna kulig joanna kulig/AKPA
Joanna Kulig (35 l.) to aktorka filmowa i teatralna. Jej dobra passa trwa! Aktorka zebrała wspaniałe recenzje w Cannes za występ w filmie Zimna wojna, dodatkowo dostała angaż w nowej produkcji TVN.

Julianne Moore zachwycona Joanną Kulig: cieszę się, że cię poznałam!

Joanna zagra w nowym serialu TVN Pułapka, który na być wyemitowany na jesień. Wcieli się w postać grając u boku Agaty Kuleszy. Jednak aktualnie wszyscy żyją festiwalem w Cannes. Film Pawła Pawlikowskiego w którym Joanna gra główną rolę ma ogromną szansę na Złotą Palmę. Trzymamy mocno kciuki!

Kim jest Joanna KuligUrodziła się 24 czerwca 1982 w Krynicy Zdroju. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwiga Solskiego w Krakowie. Joanna ma talent wokalny i od lat śpiew był jej ogromną pasją. Aktorka ukończyła I stopień muzyczny w Państwowej Szkole Muzycznej z fortepianem. I II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie wokalnej. Joanna jest aktorką dramatyczną.

Joanna Kulig dużym ekranie po raz pierwszy zadebiutowała w filmie Grzegorza Packa Środa czwartek rano. Aktorka zebrała bardzo dobre recenzję i otrzymała nagrodę Prezydenta Gdyni za swój debiut na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Boczarska i Kulig promują nowy serial (FOTO)

CIEKAWOSTKI o Joannie Kulig


Z powodu złamanej nogi nie mogła zagrać Modesty Nowak w filmie: Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, zamiast niej zagrała Natalia Rybicka.

Jej siostrą jest aktorka Justyna Schneider. Znamy ją między innymi z serialu Na Wspólnej. Ponieważ nie chciała być mylona z siostrą, zdecydowała się na zmianę nazwiska na Schneider.

Ma czworo rodzeństwa, z którym dorastała w rodzinnej Muszynce (dwóch starszych braci i dwie młodsze siostry).

Joanna Kulig zdobyła bardzo dobre recenzje za film Sponsoring w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Wcielała się w rolę Alicji. Zdobyła Kryształowa gwiazdę Elle w 2012 roku.

Joanna Kulig jest matką chrzestną syna swojej siostry Justyny - Antosia.

Duży rozgłos dała jej rola w filmie Patryka Vegi Pitbull. Niebezpieczne kobiety w roli Zuzy.

Na co dzień Joanna nie dba przesadnie o wygląd. Lubi wygodny i sportowy look.

Wcale nie chciała zostać aktorką. Marzyła o karierze piosenkarki.

Joanna Kulig nie ma dzieci.

Męża poznała w 2006 roku na planie filmu Środa, czwartek rano. Maciej Bochniak jest reżyserem i jest młodszy od Joanny o dwa lata.

Jej profil na Instagramie śledzi ponad 20 tysięcy obserwujących!Kim właściwie jest Joanna Kulig? Wszystko co musisz o niej wiedzieć!
Kim właściwie jest Joanna Kulig? Wszystko co musisz o niej wiedzieć!
Kim właściwie jest Joanna Kulig? Wszystko co musisz o niej wiedzieć!

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (20): sortuj