Perfekcyjnie namalowana kreska to podstawa kociego oka. Idealna będzie ta, dopasowana do kształtu twojego oka. Pamiętaj, że wymarzona nie wychodzi za pierwszym razem… Ćwicz, z czasem będzie doskonale!

Cat eye – idealna kreska eyelinerem

Kreski na powiekach mogą mieć tyle odsłon, na ile tylko pozwoli nam wyobraźnia. Mogą być delikatne, subtelnie podkreślające oczy, czy te bardziej ekstrawaganckie i wymyślne. Grube, cieńsze, wydłużone, podwójne… Wszystko zależy od okazji. Wybierając się do pracy czy na uczelnię, nie pozwalaj sobie na bardzo wyrazisty, mocny makijaż, ale na imprezę – jak najbardziej!

Co potrafi czarna, ciemnobrązowa lub grafitowa kreska? Może pięknie uwydatnić kolor jasnej tęczówki (np. oczy niebieskie, szare). Umiejętnie wykonana jest w stanie skorygować kształt oka. W połączeniu z białą lub cielistą kredką na linii wodnej, niesamowicie powiększa oczy, a poprowadzona tuż przy linii rzęs optycznie je zagęści.

Kreska eyelinerem krok po kroku:

1. Na całą powiekę nałóż bazę pod cienie lub korektor rozświetlający (sprawdza się najlepiej), a następnie cień podstawowy, w neutralnym, beżowym odcieniu lub przypudruj sypkim pudrem. Kreskę rysuj zawsze na dobrze zmatowionej skórze – dzięki temu pozostanie na swoim miejscu znacznie dłużej.

2. Łokieć oprzyj o blat stołu lub toaletki. Twoja ręka nie będzie się trzęsła, a ruchy będziesz miała zdecydowanie pewniejsze.

3. Weź do ręki eyeliner i zacznij malować kreskę od środka, kierując się w stronę zewnętrznego kącika oka. Idealna kreska zależy od jakości i konsystencji eyelinera. Sprawdzony to np. Super Liner Superstar od L’Oréal Paris z ruchomą końcówką, która umożliwia intuicyjną aplikację.

4. Rysuj cienką kreskę wzdłuż linii rzęs. Przesuwaj eyeliner ku zewnętrznemu kącikowi, opierając go o rzęsy i dokładnie wypełniając wolne, „białe” przestrzenie pomiędzy nimi. Następnie przejdź do rysowania idealnej, łukowatej części kreski – czyli jaskółki.

5. Jaskółkę wyciągnij minimalnie przed zewnętrzny kącik, zwłaszcza jeśli twoje oczy często łzawią. Zmniejszy to ryzyko rozmazania kreski.

6. Kiedy będziesz rysowała jaskółkę nie naciągaj skóry wokół oczu, ewentualnie bardzo delikatnie podnieś brew – wygładzi to skórę, ułatwi rysunek kreski w kształcie łuku i sprawi, że nie przemieści się ona w dół (dając efekt smutnych, zmęczonych oczu).

7. Jaskółkę zacznij rysować od jej dolnej krawędzi, potem przejdź do górnej. Na koniec najprostszy etap – wypełnianie środka. Rysowanie jaskółki możesz ułatwić sobie, stosując metodę z kropeczkami: narysuj ledwo widoczną kropeczkę w miejscu zakończenia jaskółki (szpic), następnie zrób dokładnie to samo przy drugim oku i porównaj. Jeśli kropeczki są symetryczne, możesz zrobić kolejne – pomiędzy końcem jaskółki a jej początkiem, przy zewnętrznym kąciku. Na koniec połącz ze sobą wszystkie kropeczki, a następnie wypełnij środek eyelinerem.

8. Ewentualne poprawki wykonuj za pomocą patyczków kosmetycznych nasączonych w płynie micelarnym lub do demakijażu oczu.

Kilka wskazówek: idealna kreska eyelinerem powinna być delikatnie skośnym przedłużeniem dolnej linii rzęs i stopniowo rozszerzać się w kierunku jaskółki. Najważniejsza zasada, której warto się trzymać, jest taka, aby wygięcie kreski poza zewnętrznym kącikiem – jaskółka, nie kierowała się w dół (zapewni nam smutny wyraz twarzy), ani zbyt mocno w górę, pod ostrym kątem (będzie wyglądała nienaturalnie).Dla blondynek o bardzo jasnym odcieniu włosów i porcelanowej cerze, subtelniejszą alternatywą będzie użycie ciemnobrązowego lub grafitowego eyelinera.