Kończę z mlekiem, mówi Mills

przejdź do komentarzy

Zabrzmiało co najmniej jak na odwyku.

heather mills heather mills/PeTA Poster
Oczywiście, że podtytuł jest przesadzony. Ma być.

Heather Mills ogłosiła światu, że postanowiła zostać weganką [weganie nie konsumują ani nie kupują żadnych produktów zwierzęcych. Dotyczy to żywności: mięsa i jego przetworów, ryb, produktów mlecznych, jajek, miodu itp., a także odzieży ze skóry, futer, wełny i jedwabiu oraz wszystkich produktów zawierających tzw. odpady z rzeźni np. większość mydeł i szamponów - więcej na temat weganizmu].

Jak podaje Daily Mail, była żona Paula McCartneya chce wykorzystać swój "status gwiazdy", aby zaprotestować przeciwko jedzeniu mięsa i piciu mleka.

- Jestem teraz weganką - to zdrowa dieta, która oszczędza zwierzęta. To dla mnie bardzo ważne, bo nienawidzę okrucieństwa - oświadczyła Mills. - Dieta roślinna jest nie tylko zdrowa dla organizmu, ale pomaga dbać o naszą planetę. Mam nadzieję, że poprzez swoją postawę przekażę coś światu.

Była modelka zrezygnowała też z mleka, ponieważ jej zdaniem powoduje ono wiele schorzeń, w tym alergie. Najwięcej obiekcji ma odnośnie jego produkcji.

- To straszne. Zabierają cielaki od matek po to, żebyśmy mogli pić ich mleko. Ono jest przeznaczone dla rozwoju małych krów, a nie młodych ludzi, czy nawet dorosłych. Jestem przekonana, że moja decyzja jest słuszna. Nigdy nie wróciłabym do jedzenia mięsa, ryb, czy nabiału.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!