Korwin-Piotrowska o niuniach, które chcą być dziennikarkami

przejdź do komentarzy

"I mam prawo do tego, bo jestem w tym zawodzie 20 lat. I na pewno umiem więcej od tej niuni."

karolina korwin-piotrowska karolina korwin-piotrowska/© KAPiF
Zastanawialiście się kiedyś czy Karolina Korwin-Piotrowska miewa dni, w których nie narzeka?

My zaczęliśmy nad tym rozmyślać po wysłuchaniu rozmowy dziennikarki z agencją newseria.pl. Tym razem Korwin-Piotrowska wylała swą żółć na początkujących dziennikarzy.

Co nie podoba się pani Karolinie? A no to na przykład, że dziś dziennikarzem może być każdy. Wystarczy, że zrobi jeden wywiad w internecie.

Przychodzi jakaś niunia, której się coś wydaje i ona jest dziennikarką, a ja spotykam się z ludźmi, moimi kolegami, z którymi byłam w redakcjach i którzy albo rzucili już ten zawód, albo są na jakichś piętnastu różnych pracach zleconych, to sobie myślę: rany boskie, do czego to doszło - narzeka Korwin.

Pani Karolina największe zastrzeżenia ma do "dziuń" (cokolwiek to znaczy), które pojawiają się w mediach:

Bo jak widzę jakąś niunię, która sobie mówi: będę dziennikarką, to mnie szlag trafia. I mam prawo do tego, bo jestem w tym zawodzie 20 lat. I na pewno umiem więcej od tej niuni. Ja mam ten komfort, że jeszcze mam na rachunki, ale jak dostaję mail od dziewczyny, która jest młoda i wiem, że umie napisać każdy tekst, pisze mi, że ja mogę się nawet starszymi ludźmi opiekować, ja mogę ci psa wyprowadzać za pieniądze, to ja tu czegoś nie rozumiem i w tym momencie sobie myślę: kurcze blade, może założę jakiś zieleniak, ale też podobno kiepski biznes - utyskuje dziennikarka.

Zgadzacie się z Korwin-Piotrowską? Wy również macie wrażenie, że miejsce profesjonalnych dziennikarzy zajęły dziś "dziunie"?;)


Korwin-Piotrowska o niuniach, które chcą być dziennikarkami

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!