Kowalczyk na Pucharze Świata: dostała zimny pokój bez okna

przejdź do komentarzy

Jesteśmy "tylko" z Polski". Ileż można dać sobą poniewierać?

justyna kowalczyk justyna kowalczyk/© KAPiF
Justyna Kowalczyk wraz z resztą ekipy polskich narciarzy poleciała na Puchar Świata w Gallivare.

Kiedy stanęła z podróżną torbą w pokoju, który został jej przydzielony, zamarła.

Smród po świeżo nałożonej farbie. Po zamknięciu drzwi człowiek nie jest w stanie się obrócić, bo miejsca nie ma i co najgorsze - NIE MA TAM OKNA. Torba podróżna musiałaby chyba na korytarzu pozostać. Serio! - napisała wściekła Kowalczyk na swoim blogu.

Wściekłam się pierwszorzędnie jak to zobaczyłam. Ostatnia nasza wizyta tutaj skończyła się również mieszkaniowymi niesmakami. Byliśmy zakwaterowani w letnich (!!!) domkach wypoczynkowych 15 km od startu. Pech chciał, że akurat było minus dwadzieścia stopni. Jejku, jak wymarznęliśmy... Potem katary, choroby itd. - wspomina zawodniczka.

I pisze dalej:

Jestem w stanie w sekundę oddać wszystko co mam za pewność, że gdyby Szklarska Poręba zaproponowała komuś mieszkanie w takim g...., najbliższe pucharowe zmagania obejrzelibyśmy w Jakuszycach około 2154 roku. Takie realia, taka polityka. Jesteśmy "tylko" z Polski. Podobnie jak Ukraińcy, Rosjanie, Białorusini, Litwini, Słowacy itd - zawsze upychani bądź wywiezieni najdalej od startu. Bywa że i około 50 km. Ciężko jednak zrozumieć dlaczego miejscowość, która nie jest w stanie zapewnić godziwego zakwaterowania wszystkim teamom, otrzymuje prawo organizacji Pucharów Świata. Przecież to jeden z głównych warunków.

A swoją drogą, chciałabym zobaczyć minę moich skandynawskich rywalek (nie tylko tych najlepszych), na widok takiego pomieszczenia... Jestem pewna, że myślałyby, że są wkręcane w ukrytą kamerę :)


Kowalczyk zauważa, że nie wszyscy zostali potraktowani tak samo:

Okazało się dość szybko, że w hotelu są normalne pokoje, nie tylko takie w których moi Rodzice, mający niewielkie gospodarstwo, nawet by bydła nie pozostawili (krówki też światła i powietrza świeżego potrzebują) i w nich mieszkamy:) Cóż... od dziś trzeba będzie w standardowych mailach do organizatorów zaznaczać, że potrzebujemy pokoi z oknami.

Stacja TVP.info podała, że interwencja Kowalczyk przyniosła pozytywny efekt - zawodniczka dostała w końcu pokój... z oknem.

Co myślicie o takim traktowaniu polskich sportowców?

Bloga Justyny Kowalczyk możecie poczytać tutaj.


Kowalczyk na Pucharze Świata: dostała zimny pokój bez okna

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!