Kraina niebiańskich plaż!

przejdź do komentarzy

Co powiecie o wakacjach na Dominikanie?

dominikana dominikana/mat. prasowe
Dominikana przyciąga turystów żarem tropików i niespotykanymi nigdzie indziej rajskimi krajobrazami. Jednak powodów, dla których warto odwiedzić tą wyspę jest znacznie więcej. Oto najważniejsze z nich.

Życie w rytmie Bachaty

Dominikańczycy to niezwykle pogodny i wiecznie uśmiechnięty naród. Na wyspie niemal zawsze daje się odczuć charakterystyczną dla tej części świata leniwą atmosferę. Dominikana ożywa wieczorami, kołysząc się w rytmie Bachaty i Merengue. W dzień zaś jej mieszkańcy zagadują nieznajomych, nierzadko poświęcając swój czas na rozmowy z obcymi. Dominikańczycy należą do jednych z najbardziej otwartych i przyjacielskich narodów świata. Choć, patrząc chociażby na tropikalny klimat wyspy trudno im się dziwić.

Kraina niebiańskich plaż!


Tropikalna przyroda

Mówiąc o Dominikanie, nie sposób nie wspomnieć, że wyspa jest także domem dla ponad 300 gatunków ptaków i niezliczonej ilości rzadkich roślin, które dość łatwo spotkać w rosnących na wyspie lasach namorzynowych. By zobaczyć egzotyczne i dzikie gatunki zwierząt nie musimy wcale zapuszczać się aż tak daleko, bowiem na Dominikanie bez trudno spotkamy kraby, żółwie, a nawet iguany czy jaszczurki. Równie duże bogactwo zwierząt spotkać można pod powierzchnią tamtejszych wód. Między styczniem a lutym w zatoce Samana przepływają bowiem walenie, a niemal przez cały rok na wyspie możemy popływać z żyjącymi w tej części świata delfinami, czy z bliska obejrzeć rafę koralową.

Rajskie plaże

Dominikana słynie ze swoich rozległych plaż, które pokrywa delikatny biały piasek. Do najpiękniejszych zdaniem wielu należą te zlokalizowane na wschodnim oraz południowowschodnim wybrzeżu wyspy i tutaj też znajdziemy najbardziej cenione przez turystów kurorty Punta Cana, czy La Romana. Tu tropikalne plaże wyłaniają się spomiędzy rozłożystych figowców, a lazurowej wodzie towarzyszą piękne zatoki z widokiem na rafy koralowe.

Kraina niebiańskich plaż!


Kulturowa mozaika zabytkowych miast

Najstarsze miasta Dominikany pochodzą jeszcze z czasów pierwszych odkryć geograficznych. Zabudowa kolonialna, sąsiaduje tu często ze stylem izabelińskim, mauretańskim czy wiktoriańskim. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim stolica wyspy (Santo Domingo) z jej dzielnicą kolonialną, w której umiejscowione jest większość najbardziej znanych zabytków miasta. Podróżując południowowschodnim wybrzeżem Dominikany warto odwiedzić także założone w XIX wieku San Pedro de Macoris, czy popularne wśród turystów La Romana.

Kraina niebiańskich plaż!


Kuchnia i nie tylko…

Każdy kurort wyspy to swoisty kulinarny raj. Wzdłuż wybrzeża dominuje kuchnia oparta o świeże ryby i owoce morza, ale na Dominikanie warto spróbować również nadziewanych pierogów empanadas, czy zielonych bananów (fritos verdes) Wyspa słynie z doskonałej kawy Santo Domingo, którą kupić można nie tylko w stolicy. Dominikana to także jeden z najbardziej cenionych światowych producentów rumu i cygar, które są jednymi z najchętniej przywożonych z wyspy suwenirów. Choć oczywiście, najbardziej wartością pamiątką są wspomnienia, które sprawiają, że do tego tropikalnego raju będziemy chcieli stale na nowo powracać.


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!